neděle 26. června 2016

Lidí přibývá a práce ubývá

Pracuj jako otrok, a potom jako otrok zemři, to je současná asociální ekonomika a politika, globální statistika je objektivní, a říká jasně to, že fyzická práce v současnosti je pro většinu lidí tvrdým trestem, za to že jsou konzumní hříšnici. Nemůžeme hodnotit realitu z pohledu toho, co nám říká komerční televize, televize lidem globálně lže, protože otrocky slouží těm, co zde mají moc a bohatství.
Lidí přibývá a práce ubývá, to je globální statistika, za posledních 46 let se počet lidí na světě zdvojnásobil, ale nedošlo už k tomu, že by se zdvojnásobil i počet pracovních míst, spíše došlo všude k tomu, že za těch 46 let pracovních míst mnoho ubylo díky; optimalizaci, kontejnerizaci, digitalizaci, robotizaci, transformaci, globalizaci, atd.
Nadbytek lidí, a nedostatek práce není nový problém, jádrem problému jsou výhody a jistoty, díky kterým se lidi rychle rozmnožují tam, kde jsou pro lidi výhody a jistoty, proč nedochází k tomu, že když se zvětší počet lidí, tak se automaticky nezvětší, i počet pracovních příležitostí? Pracovní příležitosti, vznikají díky optimálnímu velikému investování peněz a času, peníze nemohou optimálně nikdy investovat politici a byrokraté, peníze musí investovat obchodníci a podnikatelé.
Čím větší vybírá stát daně a poplatky, tím hůře se lidem v tom státě i žije, proč státy nesníží globálně daně, tak aby zde mohli peníze správně investovat, obchodníci a podnikatelé, místo politiků a byrokratů. Ryba smrdí od hlavy, a tou chybnou hlavou jsou politici a státní byrokraté, není zde socialismus a kapitalismus, je zde centralismus, založený na centrálním chybném přerozdělování společných peněz, peníze elitě nesmrdí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem