neděle 26. června 2016

Kdo chce si práci i najde

Ano, pro GVKB roboty s GVKB umělou inteligencí uděláme maximum. Snažit se něco dělat pro lidi je chybou, co je to člověk v porovnání s robotem? Člověk je drahý a nekvalitní zaměstnanec, zaměstnavatelé a bohaté státy, nemohou být sociálním ústavem pro lidské ubožáky, se kterým jsou jenom samé problémy. Statistika je objektivní, a ta jasně říká, že člověk je ekonomicky zralý k tomu, aby zaniknul, tak jako zaniklo používání koní pro dopravu.
Berme vše zde obrazně jako studium na škole, složíte zkoušky a postoupíte do dalšího ročníku, a člověk už nedokáže složit náročné evoluční zkoušky, a tak i nemůže postoupit do digitální robotické doby. Za stvořením civilizace je naše inteligence, jsme inteligentní díky tomu, že se umíme rychle naučit něco složitého a potom to i dělat, nebude to ale trvat dlouho a roboti se naučí za den to, co se člověk učil celý rok.
Já rád používám termín salámová technika, nenápadně pomalu se vše mění a najednou za krátkou dobu zjistíme, že práce zde už pro lidi nikde není, a že jsme zde evolučně už zbyteční, a že se o nás roboti nebudou zadarmo starat. Tvrzení, že kdo chce, si práci najde, je jako tvrdit, že kdo chce, ten se stane rychle milionářem.
Na trhu práce, je všude už jenom taková práce, kterou nikdo nechce dělat, protože je za malou sociální mzdu, a pracovní podmínky jsou otřesné, často je to i práce na směny, spojená s přesčasy které se někde ani neplatí, navíc mnoho zaměstnavatelů vyhazuje lidi záměrně už ve zkušební době, aby tak nemusela dávat nikomu odstupné, mnoho prací je spojeno jenom s nějakou nárazovou akcí, na kterou se najmou lidi, a potom se vyhází, když akce skočí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují