pondělí 27. června 2016

Je fotografování moderní umění?

Pro umění je potřebný talent, řemeslo se dá zvládnout bez talentu pomocí učení, talent buď někdo má jako dítě nebo jej nemá. Někomu je dán talent pro to být uměleckým fotografem, a jinému je dán talent být umělcem v hudbě, mnoho fotografů je posedlých technikou a stávají se otroky techniky, jsem u techniky zastáncem zlaté střední cesty.
Největším problémem u fotografování je veliká náročnost na čas fotografa, jestli si někdo myslí, že si stačí o dovolené vzít drahé fotografické vybavení a vyrazit na nějaké exkluzivní místo daleko od domova tak je naivní, většinou se nám líbí jenom 1% fotek, nestačí to, že jsou fotky technicky kvalitní, je potřeba aby zaujali diváka! Co vlastně zaujme moderního diváka?
Diváka zaujme originalita, rozhodně není originální mít mobil na skládací tyčce, a fotit se jako idiot, před každým turisticky atraktivním pozadím, a fotky okamžitě po vyfocení posílat bez úpravy na internet. Originální fotky jsou v situaci, kdy amatér zásadně nefotografuje, protože je; noc, prší, silný vítr, zima, horko, atd. stejně tak jsou originální i místa, kde amatéři nefotografují, často je zde potřebné mít k fotografování povolení, nebo vás doprovází průvodce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem