sobota 18. června 2016

Důsledky zvýšení minimální mzdy na dvojnásobek

Neustále jsme mediálně klamáni tím, že prý minimální mzdu zde pobírá minimum lidí, pokud by tomu tak skutečně bylo, tak nebyl přeci logicky problém zvednout minimální mzdu u nás na dvojnásobek. Skutečnost je ale taková, že minimální mzdu zde pobírá mnoho lidí, a pokud by se zvedla na dvojnásobek, tak by mnoho zaměstnavatelů zkrachovalo, nebo by začalo propouštět veliké množství zaměstnanců. Dalším problémem je zde to že zvýšení minimální mzdy logicky znamená snižování maximální mzdy a snižování zisků zaměstnavatelů, je to jako říci svini u koryta že je tlustá a že musí zhubnout.
Se zvednutím minimální mzdy by ale taky došlo i ke zvednutí cen u služeb a zboží tam, kde není tvrdá konkurence, která tlačí ceny dolů. Nejvíce by ale na zvýšení minimální mzdy vydělal stát, protože by on takto získal více peněz od zaměstnavatelů a z prodeje zboží a služeb. Větší mzdy by znamenali i větší snahu o to mít zaměstnání, a nebýt zde na sociální podpoře, tím by mohl stát ušetřit další peníze. Jediným problémem, by zde byl okamžitý nárůst ekonomických emigrantů, a to hlavně ze Slovenska a Ukrajiny.
Pokud sečteme objektivně výhody a nevýhody toho, že jsme zvýšili minimální mzdu na dvojnásobek, tak zjistíme to, že jsme na tom nakonec vydělali všichni, není důležitý zájem malého množství nenažraných parazitů, ale důležitý je ekonomický zájem celku, páni by si opasky utáhli a dělnická třída by si opasky konečně povolila, takto by zde skončila blbá ekonomická nálada, a pravda by vyhrála nad lží, konečně by zde nebyli krabice od vína, ve kterých jsou ukryté miliony.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem