středa 8. června 2016

Člověk trpící politickou nemocí

Politika je závažná nemoc postihující zejména staré pracující muže. Nemoc se vyznačuje nechutenstvím k fyzické práci a nadměrnou potřebou být všude obsluhován jako celebrita. Nemoc má čtyři stupně, a ačkoli je podrobná diagnostika značně obtížná a ony stupně se prolínají, lze jejich pomocí klasifikovat, jak hodně je nemoc závažná.
První stupeň
Tímto stupněm to všechno začíná. Člověk si řekne "Dneska nejdu do práce!" a do práce nejde. To ale netuší, že se u něho klube politika! Vypuknutí nemoci zpravidla předchází tzv. Odpor k Práci, který je však často kolegy v práci podceňován a jedná-li se o vedoucího pracovníka, zpravidla zcela unikne pozornosti.
Druhý stupeň
Člověk leží doma, a předstírá, že pro to má nějaký důvod, například chřipku či rýmičku. Teplotu ani bolest kolen ale samozřejmě nemá. Klube se u něho druhý stupeň politiky, kdy si člověk libuje "Jó, já jsem nešel do práce!"
Třetí stupeň
Člověk na fyzickou práci zapomněl, respektive ji zapudil do nejspodnějších vrstev podvědomí. Leží doma a konzumuje různé pochutiny jako slivovici a cigarety. Jakýkoliv pohyb v lese a objímání stromů mu už nedělá dobře.
Čtvrtý stupeň
V tomto případě by měla být nemocnému člověku okamžitě poskytnuta lékařská pomoc, případně improvizovaná léčba "bičem a pluhem". Nemocný totiž pouze leží, čumí, a konzumuje slivovici a kouří cigarety. V tomto stádiu lze nemoc vyléčit již jen s velkými obtížemi.
Vznik nemoci
Neví se, kde tato nemoc vznikla, natož kdy vznikla. Avšak předpokládá se, že je tu odjakživa. Nemoc byla poprvé zachycena v naučném filmu Dařbuján a Pandrhola, kdy Pandrhola trpěl čtvrtým, nejhorším stupněm této politické nemoci.
Léčba
V případě podezření, že vy či někdo z vašich blízkých má druhý, nebo dokonce třetí stupeň bezcharakterní kariéristické politiky, okamžitě vyhledejte krumpáč a jděte kopat uhlí. Pokud vám tahle činnost bude nepříjemná, vezmi si do druhé ruky lopatu a uhlí postupně přehazujte, dokud ho nedostanete alespoň pět kilometrů daleko. Jen tak, spolu s potem a krví, můžete ze svého těla politiku vyhnat.
Prevence
Prevence před kariéristickou politikou je dostupná každému. Stačí vykonávat nějakou náročnou fyzickou práci, třeba již zmíněné rubání uhlí, postrkování vagonů na nádraží, či práce u sekty Kršna zdarma. Politika se neodváží na vás ani sáhnout.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem