čtvrtek 16. června 2016

Ano, vše souvisí se vším

Zdánlivě si můžeme myslet to, že vše nesouvisí se vším, a že nějaká lidská chyba nezpůsobí problémy daleko od místa svého vzniku. Mnohdy se totiž souvislosti projeví až za dlouhou dobu, a tím vzniká iluze toho, že vše nesouvisí se vším. Podívejme se třeba na revoluce a války, minulost naší kulturní civilizace je psána krví lidí, co bojovali v revolucích a válkách, a tím se měnili lidi, a měnila se i kultura a civilizace. Mnoho lidí se rozhodlo utéci před násilím do míst, kde byl život velmi obtížný, ale díky tomu zde zase nebyli problémy s revolucemi a válkami.
Jsou situace které už nelze vyřešit, a je třeba utéci, abychom se zachránili, proč mnohé situace nelze vyřešit, a musíme tak zbaběle utíkat? Problémem je blbec ve vysoké funkci, klasickou ukázkou jsou mocní diktátoři, díky kterým umírají zbytečně lidé, neomezená moc je pro psychopaty návykovou drogou. V minulosti se používalo vše jenom přírodní, a nebylo zde nic umělé, hnojilo se tím, že na poli byl dobytek, který pole pohnojil, oděvy a boty se vyráběli jenom z přírodních materiálů, stavělo se z přírodního materiálu, léčilo se jenom přírodními léky, atd.
S nástupem moderního průmyslu začalo docházet k tomu, že místo přírodních materiálů, zde byli umělé materiály, najednou zde byl smrad z továren, anebo ze spalování paliva, vzduch se nedal dýchat, voda z potoka se nedala pít, potraviny byli plné jedů, atd. Znečištění proniklo i do lidské psychiky, a místo lidové přírodní moudrosti, zde byla bezcharakterní konzumní politika, která otrocky sloužila těm co jí ekonomicky podporovali, koho chleba jíme, toho i píseň zpíváme. V současné době se ekonomická loď pomalu a jistě potápí, a je zde boj o záchranné ekonomické čluny, na palubě ale hraje kapela, aby zde nebyla panika.    

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem