pátek 24. června 2016

Ano, nikdo nechce být bezdomovcem

  1. Staré ideologické a ekonomické systémy, jsou dneska už bez jakékoli evoluční hodnoty. Lepší než mít ubohou práci za minimální mzdu, je nemít žádnou práci a žít jenom z podpory, jako to dělají všude běžně lidi s malou inteligencí a špatným zdravím, ubožák nemá morální povinnost splácet dluhy, které se mu vymkly kontrole. Stále více chudých zaměstnanců začíná mít dojem, že ubohé zaměstnání člověka mění v tupého robota. Myslíte, že tenhle nový postoj k práci se dá jakkoli obhájit?
  2. Je hezké slyšet, že alespoň někde to takhle lidi psychicky mají. Jasně, pro centrální ekonomiku není nic lepšího než dlouhodobá globální nezaměstnanost. Pokud všichni všude makají jako roboti. Člověk, který by mohl být geniální jako Ježíš Kristus, dnes pracuje jako tupý robot a ubohou mzdu. Musíte pořád jako robot pracovat, nebo se o ubohou práci mnoho aktivně ucházet.
  3. Nemůžete se už mnoho let poflakovat a něco geniálního tvořit. A tak se z lidí stali pracující tupí roboti. Na internetu se sice občas snaží lidi něco nového vytvořit, a je to bohužel za 99% jenom komerční odpad bez hodnoty, na sociálních sítích.
  4. Je faktem, že i málo blbé práce za malou mzdu, vezme tu rozhodující část tvůrčí energie, a lidi jsou pak psychicky už vynulovaní a většinou bohužel končí u konzumace alkoholu a cigaret. To se netýká jen umělců, ale i řemeslníků. Všechno, co potřebujete v každém století, je 1% geniálních lidí, kteří by jinak pracovali, jako tupí roboti za ubohou mzdu.
  5. Práce co nám smrdí je každá, jejíž vykonavatel ve skrytu duše ví, že by vůbec logicky neměla existovat. Sám zaměstnanec, to vždycky bude vědět lépe než někdo zvenčí. Myslím si, že globálně 99% lidí v práci psychicky trpí, ale nemohou o tom ani veřejně mluvit, protože jak můžete cítit byť špetku sebeúcty, pokud si přiznáte, že vaše ubohé zaměstnání politika by nemělo vůbec na světě být? Každý, kdo byl někdy zaměstnaný ví, že to nejotravnější na práci je vypadat hezky před pyšným nadřízeným. Z čeho vznikla tahle psychická chyba, že se pořád musí pracovat, bez ohledu na skutečné výsledky.
  6. S nástupem monopolů začala obří mediální kampaň, která měla přesvědčit ekonomické ubožáky, že pravá hodnota nepochází z fyzické práce, ale jenom z myšlení inteligentních; obchodníků, podnikatelů, politiků, byrokratů, atd. Jejich vize a ochota podstupovat riziko jsou tím, co produkuje veliké hodnoty, a ostatní jsou jen levní roboti, kteří to otrocky vykonávají. Vládnoucí elita udržuje lidi záměrně pořád něčím zaměstnané, aby se lidi díky depresi nebouřili?
  7. Není to ale jeden elitní člověk, ale jde vždy zájmové ideologické skupiny, ony umísťují ideologicky správné lidi na správná místa, kde je moc a bohatství. Neexistuje jeden univerzální mocenský plán, ale jsou jenom dílčí akční operace. Stejně tak mezi vládnoucí třídou panují rozdílné názory na to co je správné. Těžko říct, jak konzumní globální svět funguje. Jsou tady různé mocenské mafie, s častokrát rozdílnými pohledy a zájmy, a jejich ekonomické vztahy jsou nejisté. Existuje nějaká vyšší úroveň moci, která by stála nad těmito mocenskými systémy v pozadí? Ano jsou to geniální reformátoři, jako byl; Mojžíš, Ježíš Kristus, Adolf Hitler, GVKB, atd.  
  8. Odpustit dluhy obyčejným lidem, kteří je nejsou schopní splácet, se zdálo nemožné, zatímco veliké státy si navzájem odpustili často obrovské dluhy. Takže nezaměstnané vystěhovali na ulici, a zabavený veliký majetek nikdo už nekoupil, protože každý byl díky krizi už bezdomovcem. Pracovitost a splácení dluhů vypadají ekonomicky, a přitom to vede lidi a národy jenom do neřešitelné deprese? Kdysi se říkalo, že centralismus sice vytváří nerovnost, ale zároveň i podmínky, za nichž i těm nejchudším se daří stále lépe.
  9. Říkalo se taky, že monopoly vytváří vědeckou a technologickou inovaci, která zlepší náš konzumní život. Poslední argument nenažrané elity je, že jiný konzumní systém není už možný, a to je taky jenom svatá dezinformace.
  10. Je pořád spousta práce, kterou je třeba udělat. Na neutrální virtuální půdě můžete vyjadřovat i nové názory, pokud zůstanete bezcharakterním politikem. V momentu, kdy začnete být skutečně charakterním GVKB bohem, přichází srážka s mocnými a bohatými blbci, co si o sobě naivně myslí, že jsou svatí bohové, a přitom to jsou hříšní volové, co si nikdy od GVKB nekoupí odpustky, do GVKB ráje.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem