neděle 19. června 2016

Ano, myslíš a žiješ jako konzumní dobytek

Televize, rádio, internet, tisk, knihy, politika, reklama, pohádky, školství, atd. z lidí dělá konzumní dobytek, v minulosti zde bylo nábožensví, a to taky dělalo z lidí tupý dobytek, místo chození do kostela nebo do mešity, zde už máme digitální techniku.
Technika nepřinesla naší konzumní kultuře žádné zásadní změny. Kultura pořád zůstává založená na tom, že uctíváme svaté kulty, a tyto kulty se nesmí veřejně kritizovat, místo Ježíše Krista a Hospodina, je zde svatým kultem centrální ekonomika.
Vše funguje na principu přerozdělování společných hodnot, podle toho jak kdo je zde velikým kariéristou, čím větším kariéristou zde budeš, tím více miliónů na kontě v daňovém ráji, i mít zde budeš.
Nadbytek logicky vytvoří nedostatek, aby mohla malá skupina elitních lidí, rozazovat miliony za luxus a zbytečnosti, tak musí ti co pracují, žít od výplaty k výplatě, a mít zde mnoho velikých dluhů, které musí dlouho splácet.
Vše je zde o tom jak se bude řešit situace, můžeme situaci vyřešit správně nebo chybně tomu rozumí každý, pokud situaci vyřešíme chybně, tak přijdeme o čas nebo o peníze. Podívejme se na investice, lidi potřebují takové investice, díky kterým se zde budou mít v budoucnosti lépe, díky jaké investici se budeme mít v budoucnosti lépe?
Takovou investicí je kvalita zboží a kvalita služeb, musíme skončit s obdobím ve kterém zde nebylo kvalitní zboží a kvalitní služby, je to obrazně jako s úklidem, kdy vyhazujeme vše co nepotřebujeme, a jenom nám to překáží, pokud žijeme v naší banánové republice na skládce odpadků, musíme začít konečně s úklidem této skládky.
Polovina státních zaměstnanců je zde jenom ekonomickým odpadem a pokud je od velikých koryt vyhodíme, tak tím mnoho peněz ušetříme, ať vyhození líní a hloupí státní zaměstnanci, začnou soukromě podnikat, a poznají jaké to je, žít bez sobeckého parazitování, na centrální státní ekonomice.  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem