pátek 24. června 2016

Ano, každá loď se může potopit

Obrazně každý člověk pluje od narození do smrti na lodi a tato loď se může rychle a nečekaně potopit, a tím je logicky ohrožená existence těch co na lodi plují. Tou lodí co se může potopit je; lidské tělo, lidská psychika, rodina, zaměstnání, ideologie, ekonomika, národ, unie, atd. jenom smrt je zde jistá vše ostatní je zde nejisté. Život to je evoluční experiment jistě ukončený smrtí, někdo umře brzo a jiný zase pozdě, ale každý musí jednou jistě zemřít.
Na smrt člověka se díváme různě, někde je mrtvé tělo ubožáka hozeno do řeky, bez pohřebního obřadu, a jinde se vyhlašuje zase státní smutek, když zemře prezident nebo král. Lidi se rozdělují na ty co věří že po smrti je peklo pro hříšníky a ráj pro ty co nebyli hříšníky, někteří zase věří na nové zrození v jiném těle, potom jsou nevěřící skeptici kteří věří jenom tomu, co si pečlivě ověří, a ti jistě tvrdí, že po smrti nic není.
To mě připomíná pochybování o tom, že je ve vesmíru inteligentní život, dokud mimozemšťany osobně neuvidím, tak na ně neuvěřím. Naše poznání vychází z našich možností a schopností, nemůžete od nahého divocha chtít, aby on zvládnul složité řízení letadla, na druhou stranu zase pilot, by nedokázal přežít tam, kde dokáže nahý divoch přežít. Lze i konstatovat že každý systém co zde má inteligenci a dokáže se rozmnožovat, něčemu slouží, každý pán je zde tedy sluhou, i když mnohdy je nám skryto to, čemu on zde slouží, smrt je tedy ukončení sloužení, a tím zde vznikají často problémy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem