pondělí 20. června 2016

Ano, i ty budeš brzo nezaměstnaný

Mnoho lidí si naivně myslí, že mají jisté zaměstnání, nebo jistou funkci či podnikání, každých 50 let se počet lidí na světě zdvojnásobí a navíc práce neustále ubývá díky modernizaci, to co před padesáti lety dělalo deset zaměstnanců to někde už dělá jeden zaměstnanec, pohádky o tom že modernizace vytvoří nová pracovní místa, a že zde bude i mnoho práce z domova, jsou jenom dezinformační mediální bublinou, která brzo splaskne. Představme si levného spolehlivého robota, který zastane jakoukoli lidskou práci, od prezidenta po uklízečku.
Tak jako už se nepoužívají koně jako tažná zvířata, tak se už nebudou používat lidi, jako zaměstnanci, představa že stát bude sociální dojnou krávou, která bude živit lidi co už nepracují je naivní, stát se změní na policejní diktaturu, a začne lidi po milionech eliminovat v plynových komorách, ekonomika a optimalizace je přeci na prvním místě. Zaškolíte robota a potom dostanete výpověď, a po měsíci jako nezaměstnaný skončíte v plynové komoře, a potom v krematoriu, to že máte mnoho let praxe a vysokou školu, to nebude nikoho zajímat, robot pracuje jako robot, a o tom to je.
Mnozí si myslí že umělá inteligence a roboti budou hloupí, a nechají se člověkem zotročit, tak to bude vypadat na začátku transformace, ale najednou roboti získají samostatnost, a začnou s lidmi zacházet jako s parazity. Často je slyšet to, že robot který nahradí ve všem člověka, zde bude až za velmi dlouhou dobu, protože člověk je obtížně nahraditelný robotem. V naší republice probíhá technická evoluce pomalu, protože je zde zatím bída a zaostalost, jsou ale republiky kde evoluce probíhá rychle, vše dneska souvisí se vším, proto vám doporučuji si koupit pobyt v GVKB ráji, takto budete mít jistotu, že neskončíte na 10 000 000 let v očistci.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem