čtvrtek 12. května 2016

Vše existuje díky dualitě

Pokud hledáme odpověď na otázku vesmíru a života, tak odpovědí je dualita, dualitu nejlépe vystihuje mince, která má rub a líc, nemůžeme u mince současně spatřit rub a líc, v tom je princip duality, že poznáváme jenom jednu stranu duality, a druhou stranu neznáme.
Láska vzniká jenom mezi tím, co je odlišné, mezi tím co je stejné vzniká jenom přátelství. Přitahuje nás Ježíš Kristus, protože on je psychicky odlišný tím, že hlásá altruismus, a my všichni jsme sobci, pokud by Ježíš Kristus hlásal sobectví, tak by nás psychicky už nepřitahoval, a mohlo by zde maximálně vzniknout jenom přátelství, které dlouho nevydrží.
Pokud žijete jako poustevník daleko od civilizace tak vás bude přitahovat hlavní město plné lidí, pokud budete žít v hlavním městě, bude vás přitahovat místo, kde žijí poustevníci. Lidi chodí oblečení a tak lidi přitahuje nahé tělo, lidi mnoho lžou a tak lidi přitahuje poznání pravdy, atd. to vše musí logicky mít nějakou příčinu?
Tou příčinou je toužení po změně, čím více jsme inteligentnější, tím více toužíme po změnách, robot bez inteligence netouží po evolučních změnách, a vyhovuje mu to, že se nic dlouho nemění, takovým robotem bez inteligence jsou ubožáci ve vedoucích státních a podnikových funkcích, a díky těmto starým ubožákům, je zde deprese u ekonomiky a politiky!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují