čtvrtek 12. května 2016

Pyšný lakomec si neumí hrát jako dítě

Evoluce je laboratoř na experimenty, k dispozici je mnoho možností, a pokud je nějaká možnost dobrá tak jí evoluce realizuje a tím se vše v nás a okolo nás evolučně mění. Evoluce není možná tam kde je vše mrtvé, třeba zákon gravitace je všude v absolutnu stejný po nekonečný čas, a evoluce zde nic nezmění.
Tam kde vše není mrtvé, tam je i možná evoluce, co to znamená, že je něco živé? Otroctví je mrtvé a svoboda je živá, otroctví znamená to, že zde není možnost volby z více možností, a je zde obrazně možný pohyb dopředu jenom po kolejích. Program to je pohyb dopředu po kolejích a inteligence to je pohyb dopředu, který není závislý na kolejích a silnici. Meditace je o tom že si hrajeme a tak nezlobíme, modlitba je o tom že zlobíme, protože si nesmíme hrát.
Křesťanství dělá z lidí dobytek a Džinismus dělá z dobytka lidi. Pro Křesťany je Bůh otec, který je na nebesích, pro Džinisty je Bůh dítě, které si s nimi chce hrát, a při tom se všemu smát. Jde o prioritu, jestli zde bude prioritou zájem dítěte, nebo zájem starého člověka, zájem dítěte je si hrát, a zájem starého člověk je vytvářet hmotné a psychické hodnoty.
Křesťanství dokázalo ukřižovat dítě v lidské duši, aby člověku vládla práce, hraní je ztrátou času, protože nepřináší zisk. Pyšný lakomec si neumí hrát jako dítě, je to jenom robot, který miluje výhody a jistoty a tak se z něj stává; prezident, ministr, poslanec, senátor, diplomat, předseda, ředitel, celebrita, milionář, profesor, soudce, atd.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem