pátek 13. května 2016

Proč je duševní práce nejlépe placená?

Hodnotu zde má to čeho je zde málo, většina lidí neumí duševně pracovat a tak je jejich fyzická práce špatně zaplacená. Duševní práce je spojená s velikou inteligencí, jenom 1% lidí zde má globálně velikou inteligenci, a 99% lidí zde je hloupých, a tak je jejich práce špatně zaplacená. Jenže žijeme v době, kde se vše rychle mění, už brzo zde budou roboti s umělou inteligencí, a najednou zde místo prezidenta nebo ředitele, bude robot s umělou inteligencí, letadla a auta budou ovládat roboti s umělou inteligencí, chirurgem nebo právníkem, bude robot s umělou inteligencí.
Logicky střední a vysoké školy budou globálně zrušené, a základní školy budou poskytovat lidem jenom to, že se za rok naučí dítě; číst, psát, počítat, a to bude lidem stačit na celý život. Lidi zde budou mít na práci jenom uklízení špíny a odpadů, všechny ostatní práce už budou dělat jenom roboti s umělou inteligencí, lidi nebudou už za práci dostávat peníze, ale bude zde pro lidi přídělový systém, založený na čipech, co budou mít lidi pod kůží.
Často slyším, že robot s umělou inteligencí, to je jenom utopie převzatá z televize, protože současná věda a technika je zaostalá na to, aby byla schopná produkovat něco takového levně a rychle. To mě připomíná, jak se lidi smáli tomu, že zde budou ve vzduchu létat rychle těžké stroje, které budou lidi a zboží přepravovat levně na veliké vzdálenosti.
Podívejme se do roku 1916 co zde v té době bylo vrcholem vědy a techniky, jak vypadalo osobní auto v roce 1916? Ford model T byl automobil vyráběný společností Ford Motor Company Henryho Forda od roku 1908 do roku 1927. Dneska je zde Ford Tourneo Connect.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem