čtvrtek 19. května 2016

Není zde jasná hranice mezi sny a realitou

Jak je možné že se uzdravíme, pokud si myslíme, že bereme léky, co nás uzdraví, a ve skutečnosti nás ty léky neléčí? Naše nemoc je jenom iluze v naší hlavě, a stačí iluze léčení, a nemoc jako zázrakem zmizí, žijeme ve světě iluzí, které považujeme za realitu. Máme deprese protože nějaké iluze jsou jiné než jsme očekávali, logicky si musíme položit otázku co je v našem životě iluze a co je realita?
Sny lze jednoznačně zařadit do kategorie iluzí, o tom nikdo nebude pochybovat, ale co když mnohé co vnímáme když nespíme, je taky snem, kdy sníme třeba o něčem co milujeme a potřebujeme, a tak nevnímáme ostře realitu, podobné je to pokud bereme drogy, nebo jsme unavení.
Není zde jasná a ostrá hranice mezi sny a realitou, pokud se ocitáme v nebezpečné situaci, tak vnímáme realitu ostře, a na realitu a rychle reagujeme. Chemie může způsobit ostré nebo utlumené vnímání reality, je to obrazně takový dálkový chemický ovladač, našeho vnímání reality.
Realitu lze rozdělit na kategorie podle hodnoty, jakou pro nás má která kategorie, dobře vnímáme to co je pro nás v realitě hodnotné, a špatně vnímáme to co je pro nás nehodnotné. Je pro nás snadné o nějaké cizí realitě vynést předem tvrdý soud, než realitu osobně poznáme, a je pro nás obtížné, cizí realitu do hloubky už poznat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem