středa 18. května 2016

Nejhorší hříšnou závislostí je pyšnost

Jak pochopit to, co je obtížně pochopitelné? Každý se často ocitá v situaci která je mu cizí, a potřebuje tak pochopit to, co je mu obtížně pochopitelné, proč třeba zlý člověk, požaduje od druhých, aby se chovali dobře, to je nám těžko pochopitelné. Je třeba si uvědomit, že zlý člověk touží po parazitování, a snadněji lze parazitovat na dobrých lidech, následkem je konzumní očistec, ve kterém je nám ten druhý peklem. Lidi si stěžují na to, že je zde očistec, ale nikdo si nestěžuje na to, že je on hříšníkem, který má mnoho hříšných závislostí.

Ten druhý by se měl změnit k lepšímu, já se měnit k lepšímu nepotřebuji a nechci, protože moje priority jsou mě svaté. Výhody a jistoty jsou nám tvrdou drogou, pro výhody a jistoty jsme schopní se zabíjet ve válce, konflikt je vždy o hodnoty, tam kde nejsou hodnoty, tam nejsou mezi lidmi ani možné konflikty. Ten kdo nenávidí sám sebe, ten logicky nenávidí i osatní lidi, sebenenávist je způsobená hříšnými závislostmi, nejhorší hříšnou závislostí je pyšnost.

Představme si GVKB kulturu, ve které už není nikde pyšnost, a každý člověk je dokonale pokorný, jak by taková GVKB kultura vypadala? V takové kultuře by nebylo už parazitování člověka na člověku, a už by zde nebyli lidi, co nemají rádi sami sebe. Nebyli by zde ani chemické drogy, pokud má člověk rád sám sebe, tak nepotřebuje už ke štěstí pivo a cigarety. Změnili by se i naše sny, už bychom ve snu neprožívali samé problémy způsobené hříšnými závislostmi, ale naše pokorné svaté sny by byli konečně bez problémů. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem