středa 18. května 2016

Nalézt a odstranit chyby je obtížné

Jednoduchý tvor má i jednoduché potřeby, které se snaží uspokojit jednoduchými způsoby, o tom nikdo nepochybuje, problém nastává s příchodem složitých tvorů, co mají inteligentní mozek s velikou pamětí, a umí s pomocí práce, dělat něco co je velmi složité.
Podívejme se na digitalizaci konzumní civilizace, dokázali jsme realizovat globálně složitou digitalizaci, a najednou jsme zjistili, že je nám tento digitalizovaný svět psychicky cizí, a tak se snažíme uniknout do přírody, nebo do iluzí.
Hodnota člověka začala díky globální digitalizaci rychle klesat, a tím začala stoupat deprese, spojená s velikou konzumací léků na deprese, a konzumací alkoholu a cigaret, odvážnější jedinci plní sebenenávisti, depresi vyřešili pomocí sebevraždy. Obrazně je to s globální digitalizací jako se solí v jídle, jídlo bez soli není dobré, a jídlo kde je mnoho soli taky není dobré.
Je třeba dát do jídla správné množství soli, proto je na stole slánka, aby si mohl každý jídlo osolit, podle svojí chuti. Jak dochází k tomu, že něco v nás nebo okolo nás, není ve správné normě která odpovídá situaci, a tím nám to způsobuje problémy?
Příčinou jsou chyby v nás, nebo chyby okolo nás, mnohdy jsou chyby chytře utajené pod povrchem, a tak nalézt a odstranit chyby je obtížné. Největší utajenou chybou současnosti, je politické a ekonomické myšlení ve stylu, po mě potopa, já se musím mít teď za každou cenu sobecky velmi dobře (USA, Kanada, Anglie, Austrálie), a co zde bude za deset let, to mě vůbec nezajímá.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem