sobota 21. května 2016

Mám si koupit zrcadlovku Canon EOS 1300D

Kvalitní fotoaparát má zrcadlový hledáček a možnost výměny objektivů, nejdůležitější je se rozhodnout jak veliký má být snímací čip a jaké má mít snímací čip rozlišení? Jsem zastáncem zlaté střední cesty, a tak je zde jednoznačnou volbou zrcadlovka Canon EOS 1300D se základním objektivem EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II, výhodou je zde veliká nabídka levných a kvalitních objektivů, jako první je výhodné si koupit objektiv EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM.
Statisticky je zjištěno, že nejvíce lidem vyhovuje širokoúhlý objektiv díky veliké hloubce ostrosti, a on vnímá stejně jako naše oči, jedinou nevýhodou je zde blesk, který nemá rád velmi širokoúhlé objektivy, to lze někdy řešit pomocí odrazu světla o strop. Jako druhý objektiv bych doporučil teleobjektiv EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM, stativ a blesk považuji pro amatéry za zbytečný luxus, spíše si kupte jednu náhradní baterku do fotoaparátu a velikou paměťovou kartu, stejně tak jsou i luxusem fotografické brašny a batohy, akorát přitahují zloděje. Nejlepší ochranou fotoaparátu je svetr, a teplé dlouhé ponožky na objektivy, v nouzi svetr pomůže překonat zimu, teplé ponožky se zase dají na studené nožky.
Nakonec poslední rada, nikdy nevyndávejte z fotoaparátu paměťovou kartu, jednak se může stát, že jí zapomenete vložit zpět do fotoaparátu, nebo jí poškodíte, protože je paměťová karta vyrobena bohužel z umělé hmoty a tak se snadno poškodí, objektivy nikdy neměňte tam kde mnoho prachu, vyplatí se odejít do uzavřeného interiéru, (restaurace, obchod) a zde teprve objektiv vyměnit, profesionálové to řeší tím, že mají více těl. Výhodné je si pořídit i sluneční clonu na teleobjektiv, u standardního a širokoúhlého objektivu, je sluneční clona zbytečná.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují