čtvrtek 26. května 2016

Kolik náš stát zaměstnává lidí?

Nejprve k tomu kolik lidí v našem státě je zaměstnáno? Většina lidí začíná vydělávat peníze teprve od věku 18 let, někteří studují vysokou školu, a stát je v té době ekonomicky podporuje, a tak začínají pracovat logicky později. Dále zde máme lidi, co jsou obtížně zaměstnatelní, protože jsou nemocní nebo hloupí (Romové), tyto lidi stát ekonomicky podporuje, takže je svým způsobem nepřímo zaměstnává.
Potom zde jsou ještě důchodci a těch je poměrně hodně, lidský věk se neustále prodlužuje, a tak se stát snaží o to dávat lidem starobní důchody, až ve velmi vysokém věku. Naštěstí pro ekonomické přistěhovalce z jihu (Islám) nejsme zatím ekonomicky perspektivní, a tak jsme pro ně jenom tranzitní zemí, nevím, proč se u nás tento bezvýznamný problém, vůbec zde mediálně řeší?
Potom zde jsou podniky a organizace, které umí chytře podojit stát nebo EU, situace se tedy stává statisticky nepřehlednou, a nikdo už vlastně ani neví, kolik náš stát a EU objektivně podporuje organizací a lidí, a jak intenzivně je ekonomicky podporuje?
Obrazně bychom mohli podporování organizací a lidí od EU a státu přirovnat k hnojení půdy, něco se pohnojí málo, a něco se pohnojí hodně, záleží na tom, jak zde kdo mediálně křičí, že se má ekonomicky velmi zle, a že potřebuje od EU nebo státu hodně pohnojit penězi. Humorně se v politice hovoří o porcování medvěda, problémem je, že bychom potřebovali místo jednoho hubeného medvěda, už několik tučných medvědů!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem