neděle 22. května 2016

Když bude každý bohatý, kdo bude potom pracovat?

Proč se k ekonomickým parazitům v EU, nechováme stejně jako USA? Dobrota je žebrota, učiň dobrý skutek a brzo tě za to stihne spravedlivý trest, život je o ekonomice, protože abychom mohli zde žít, musíme zisk ze svojí práce i mít. Mnohokráte zde byli snahy, násilně lidi o zisk z jejich práce připravit, je to jako s půdou, pokud půda nedostane hnojivo, tak přestane dávat úrodu, stejně tak zaměstnanci, se začnou vyhýbat práci, pokud z práce nemají zisk.
Ano, bude lépe, tomu věří už jenom blázen, lépe se zde má jenom ten, kdo zde má výhody a jistoty, systém je zde založen na centrálním přerozdělování zisku, čím blíže jste k centru, tím lépe se zde i máte. Ten kdo se snaží, je zde i úspěšný, to je největší lež, které věří mnoho lidí, a teprve po dlouhé době jim konečně dojde, že je to jako ve sportu, pokud vyběhne tisíc běžců, jakou máte naději, že budete první v cíli?
Nikoho nezajímá to, že se snažíte být nejlepší, každého zajímá jenom to, aby získal levně veliké hodnoty. S narůstající konkurencí se logicky snižuje naděje na úspěch, nemá smysl se snažit uspět tam, kde je veliká konkurence! Mnoho lidí si naivně myslí, budu soukromě podnikat, a brzo bude ze mě milionář, jsou obrazně jako mouchy, které brzo skončí v pavoučí síti!
Zjednodušeně si podnikání představme jako divadlo, čím více diváků přijde do divadla na představení, tím větší zisk z prodeje vstupenek má divadlo, aby nebylo divadlo ve ztrátě, musí do divadla přijít minimálně 30% diváků z celkové kapacity, ideální je pokud přijde 100% diváků to je logické. Proč do divadla přišlo málo diváků, to je zásadní otázka pro každé podnikání!
Nejčastější příčinou je konkurence, diváci si mohou vybrat, jak stráví svůj volný čas, nejlepší je podnikání, kde není možná konkurence, zde máte jistý zisk, takto vznikají diktatury; ekonomické, politické, náboženské, vědecké, centrální, atd. Jsou třeba náboženství, kde je trest smrti za to, že přejdete k jinému náboženství, zde hovoříme o fanatismu, následkem fanatismu je často mnoho násilí, protože zde jde o veliké výhody a jistoty pro svatou elitu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem