sobota 7. května 2016

Jak umět řešit složité situace správně

Když vejdu jako profesor do třídy připadám si jako v lese, je to tady samý pařez který je zde k ničemu, mnohem horší jsou diplomové práce od těchto pařezů, to si říkám pane bože, co jsi to stvořil za genetickou ubohost? Napadlo mě už několikráte zavést na vysokých školách šachy, jako předmět, ten kdo neuspěje v šachové hře s počítačovým profesionálním programem, ten nebude na vysokou školu přijat, a nároky zde budou logicky narůstat.

Nepotřebujeme nadbytek nekvalitních vysokoškoláků, o které zaměstnavatelé nestojí, a co nezvládnou soukromé podnikání. Mnozí mohou namítnout že šachy jsou stará hra, a že by zde měla být nějaká moderní hra, která je mnohem více náročná na inteligenci, problémem všech moderních her je to, že podléhají rychle módě, a tak jsou zde jenom několik let, a potom je zde nová verze která je zcela jiná, navíc moderní hry, potřebují drahé moderní počítače, a to by byl zase, ekonomický zbytečný problém.

Vzdělání není o tom jenom vědět, je to i o tom, umět řešit složité situace správně, těžko na cvičišti lehko na bojišti, v dnešní době není problém si na internetu najít rychle jakékoli informace ale internet za vás už nevyřeší složité problémy. Přichází doba umělé inteligence a robotů, budeme muset v této době mnoho používat svojí inteligenci, naše vědomosti ze školy už nebudou pro nás důležité, protože ke všemu co budeme dělat, bude i podrobná virtuální dokumentace aktualizovaná v reálném čase.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem