úterý 10. května 2016

Hodnota člověka klesá díky přelidnění a automatizaci

Proč zisky podnikatelům a obchodníkům globálně klesají? Pokud někdo mediálně hlásá, Ano, bude líp, tak jde o dost hloupý vtip, lépe už bylo, bude jenom hůře, období růstu zisků skončilo globálně všude, dlouho jsem přemýšlel nad tím, proč Microsoft udělal akci, kdy majitel Windows 7, dostane Windows 10 zadarmo?
V minulosti nikdy nic takového Microsoft nedělal, příčinou je veliký globální propad prodeje zboží a služeb, za propadem je snižování platů a zvyšování nezaměstnanosti, státní ekonomické statistiky se zde všude začínají falšovat a dostat se k nefalšovaným statistikám je obtížné. Zákazník může utratit jenom peníze, které si prací vydělá, to je jednoduchá matematika, pokud má zákazník malý plat, nebo je nezaměstnaný, tak neutrácí peníze.
Vysvětlení je překvapivě jednoduché, hodnota člověka klesá díky přelidnění a automatizaci, člověk se stal zbožím na konzumním trhu, a pokud o zboží je malý zájem, tak má zboží i malou hodnotu! Lidově řečeno, lidí je jako sraček, a tak ti co jsou nahoře, serou na ty, co jsou dole, a snaží se konkurenty a podřízené, spláchnout do sraček. Střední existenční vrstva se neustále zmenšuje a začíná globálně docházet k rozdělení na ubožáky a milionáře.
Nevěřte tomu, že ten kdo se snaží, že se musí mít i dobře, tak to fungovalo naposled v roce 1916, dneska i když se snažíte tak neuspějete. Už brzo zde dojde k tomu, že řidiči přijdou o svoje zaměstnání, protože se budou vyrábět auta s automatickým řidičem, zkušenosti se zaváděním dopravy v USA a EU bez řidičů, se potom přenesou i do jiných složitých systémů, a tak zde bude každý stát bez politiků a byrokratů, a vše zde zvládnou jenom samoobslužné terminály, a umělá globální inteligence.
Nakonec to musí skončit logicky přídělovým globálním systémem, kdy každý dostane na den trochu potravinových granulí z plechového automatu, a oblečení budeme všichni v globálních levných uniformách. Krize zde začala už před sto lety, a pomocí salámové techniky nenápadně pomalu a jistě zmenšovala globálně hodnotu člověka, v současnosti je pro průměrného civilizovaného člověka, už jediným řešením jeho existenčních problémů sebevražda.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem