středa 18. května 2016

Do čeho je správné investovat čas a peníze?

Je to zbabělost unikat od reality? Nelíbí se nám realita a tak místo toho abychom se snažili realitu změnit tak, aby se nám líbila, řešíme to zbabělým útěkem do nereálného světa snů a chemických iluzí. Toužíme po tom aby nám bylo lépe, nestačí ale věřit tomu že politická strana nebo náboženství udělá zázrak, a bude nám všem lépe, tak to nefunguje.
Je třeba začít u sebe, podívej se na sebe a zamysli se nad tím co můžeš ty udělat pro to aby zde bylo tobě a ostatním lépe, problém je ve tvých prioritách, pokud máš ubohé priority tak se nic nezmění, nevěř na osud, věř v to že zázraky se dějí pokud se ubohé priority nahradí optimálními prioritami, jde vždy o tom nestát na slepé koleji ale jet jako rychlík do optimálního cíle. Vše je obrazně jako nákup v obchodě, jde o to místo piva a cigaret, si koupit optimální zboží, které ti změní život.
To co je optimálním zbožím pro tvého kamaráda to už nemusí být optimálním zbožím pro tebe, nikdo nemá křišťálovou kouli aby věděl do čeho investovat čas a peníze, každý chybuje a moudrost je v tom že se poučíme z chyb druhých a nepoučujeme se z vlastních chyb, to že je něco populární a jde to hodně na odbyt neznamená ještě to že jde o správnou investici.
Podívejme se na populární vysokoškolské specializace v USA před padesáti lety, svět se mění dneska velmi rychle, dneska je populární mnoho dělat právníka, a lidi si neuvědomují, že brzo zde budou místo; právníků, soudců, notářů, atd. programy umělé inteligence, a podobně dopadnou i jiné vysokoškolské obory, založené na inteligenci a vědomostech.
Jestliže už existuje dneska auto, které se obejde bez řidiče, proč by nemohl každý stát existovat bez státních zaměstnanců, je třeba škrtat všude veliké zbytečné mzdové náklady, pomocí globálního zavádění moderní digitální techniky. Už nebudeme muset házet vajíčka po starých prezidentech, protože zde místo; prezidentů, ministrů, poslanců, senátorů, diplomatů, předsedů, poradců, byrokratů, atd. bude globálně jenom umělá inteligence.   

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem