čtvrtek 26. května 2016

Cesta kolem světa za osmdesát sekund

Vše se zrychluje, to co dříve trvalo den, to dneska trvá jenom sekundu, a tak mě napadlo, proč by cesta kolem světa nemohla trvat jenom osmdesát sekund, stačí přeci jenom natočit film, o délce osmdesáti sekund, a tak obcestujeme svět virtuálně, za pouhých osmdesát sekund.
Vše se všude zrychluje, pomocí salámové techniky pomalu a nenápadně se vše okolo nás zrychluje a my si to zrychlování ani neuvědomujeme! To co jsme dříve dělali celý den, to díky internetu zvládneme za sekundu, nemusíme už chodit do knihovny a zde prohledávat několik dní mnoho knih, internet, nám za sekundu najde potřebnou informaci!
Něco se zde zrychluje pomalu a něco se zde zase zrychluje velmi rychle, záleží na tom, jaké zde jsou možnosti pro zrychlení. Jsou na světě ovšem i místa, kde se nic nezrychluje, a vše je zde pomalé jak před sto lety, lidé z těchto míst často utíkají tam, kde je vše už rychlé, ale s tím nesouhlasí lidé, co žijí v místech, kde je vše už rychlé, protože zde jsou jim pomalu myslící a pomalu a pracující lidé, ekonomicky k ničemu.
Všude jsou dneska digitální kontrolní systémy, co vyhodnocují u všeho rychlost a pokud je někde něco pomalé, tak okamžitě nastupují specialisté, co eliminují pomalost. Z lidí se stávají najednou dříči, co musí po celý život rychle a kvalitně pracovat, jinak skončí jako bezdomovci, o které zde nikdo nestojí.
Ti co jsou díky degeneraci pomalí, se snaží dostat za každou cenu do státního zaměstnání, protože jako státní zaměstnanci, nemusí rychle a kvalitně pracovat, jenže vše je zde dočasně a už mnoho států se rozhodlo, že začne snižovat počty státních zaměstnanců díky; digitalizaci, optimalizaci, robotizaci, atd.
Najednou dostane státní zaměstnanec v šedesáti letech výpověď a nemůže velmi dlouhou dobu nikde sehnat zaměstnání, které by mu vyhovovalo, a tak má z toho silné deprese, což řeší konzumací slivovice a cigaret, nebo chodí objímat do lesa stromy, a v kapse má sebou mobilní telefon Aligator A670 Senior.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem