sobota 9. dubna 2016

Proč není ve společnosti vše společné?

Vytvořili jsme společnost, ve které je vše soukromé, logicky pokud je zde vše soukromé, tak zde není ani žádná společnost, ale je zde soukromí. Společné je zde jenom to co nemá pro nás hodnotu a jakmile zde něco má pro nás hodnotu tak je zde snaha o to aby to bylo jenom soukromé.
Prý je zde společný státní dluh, ptám se logicky, a je zde i společný státní zisk z daní a poplatků? Zisk z daní a poplatků najednou není společný, ale je soukromý, to je mě nějaké divné? Nedělá z nás náhodou vláda už velmi dlouho jenom hlupáky?
Nebo se podívejme na placení daní, ti co jsou zde nejbohatší a nejmocnější, ukrývají zisky v daňových rájích a dostávají podpory a dotace, naopak ti co jsou zde nejchudší, jsou okrádání ze všech stran, a tak mají samé dluhy, a stačí málo, a stanou se z nich bezdomovci.
Z utrácení poznáme to jak je na tom subjekt nebo objekt, pokud si někdo může dovolit létat sám velikým letadlem, a bydlí ve velikém paláci, tak zajisté ten člověk nebude asi chudý. Tuční kapři si nevypustí rybník, na veliké ryby zde nejsou sítě, ryba smrdí jenom od hlavy, nedávej chudákovi rybu, nauč jej, jak on má chytat ryby.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem