sobota 9. dubna 2016

Populární je to, co je nám konzumním symbolem

Proč jsou populární celebrity velmi drahé? Jak je to možné, že jsou populární celebrity velmi drahé? Vše je dneska jenom o sítích, do kterých se chytá naivní kořist, a populární sítě umí chytnout hodnotnou kořist, podívejme se třeba na knihy, jsou nepopulární knihy, které vyjdou v malém nákladu, a místo zisku je zde jenom ztráta, a jsou populární knihy, které vyjdou ve velikém nákladu, a přinesou veliký zisk.
Jak dochází k tomu, že se bezvýznamný ubožák, stane populární celebritou? Podívejme se na největší celebritu, která je i nejvíce populární, jde o Boha, který zde vše z ničeho stvořil, jak došlo k tomu, že se ubohý Bůh stal u lidí tak populární, i když jej dosud nikdo osobně neviděl, a nikdo jej osobně dosud neslyšel hovořit.
Bůh je populární, protože je svatým symbolem, kolem kterého se točí vše co je nám zde svaté, symbol je tedy tím, co je základem pro vznik populární celebrity, proč jsou symboly tak populární, že si koupíme drahou knihu od nějaké ubohé celebrity?
Symbol je třeba prapor ve válce, každá armáda má svoje prapory, které symbolizují nějakou mocnou organizaci, za kterou vojáci bojují, pokud by zde byli vojáci jenom nazí, a nebyli by zde prapory, tak by nikdo z vojáků už nevěděl, kdo je vlastně jejich nepřítel! Vše je zde jenom pokrytecké divadlo, a symboly určuje kdo je nepřítel, proti kterému musíme bojovat.
Je to obrazně, jako když jsou politické volby, každá politická strana něco symbolizuje, a voliči v demokratických volbách rozhodnou o tom, která politická strana volby vyhraje. Zástupce vítězné politické strany se většinou stává populární celebritou, která je velmi drahá, a tak prodává knihy a pořádá přednášky, aby ze svojí popularity, vytěžila rychle co nejvíce zisku, peníze přeci celebritám nesmrdí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují