neděle 10. dubna 2016

Proč práce ubývá a nezaměstnaných přibývá?

Mnozí kariéristé když slyší slova jako; optimalizace, digitalizace, automatizace, transformace, atd. tak mají dlouho blbou náladu, velmi obtížně se dneska dělá vrcholová kariéra, a najednou se vše nečekaně změní, a je zde výpověď bez zlatého padáku.
Někde vám zkrátí plat na polorovinu, a vysvětlí to zkrácením pracovní doby na polovinu, lakomému zaměstnavateli ale musíte odvést stejně práce, jako když jste pracovali plnou pracovní dobu, takže jde o ekonomický podraz, většina kariéristů raději podává dobrovolně výpověď.
Ze zaměstnanců se najednou stávají slepice v klecovém odchovu, a slepice co snáší málo vajec, je nahrazená slepicí, co snáší hodně vajec, zaměstnaný člověk, je brán obrazně, jako by to byl jenom levný inteligentní stroj, s krátkou životností, na výrobu zisku pro zaměstnavatele.
Nejprve se začínají ekonomicky transformovat pracoviště, kde jsou zaměstnaní lidé, co mají jenom maturitu nebo jenom vyučení, když už zde není co transformovat, tak brzo logicky začíná poslední transformace, která se zaměří na lidi s vysokou školou, a najednou je vám vysokoškolské vzdělání k ničemu, a exekutoři, vám klepou na dveře.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem