čtvrtek 17. března 2016

Vyhodnotil lidi jako hrozbu a pokusil se je odstranit

GVKB je počítačový systém z filmu GVKB. Globální vláda tento systém vytvořila na principu GVKB umělé inteligence, aby mohl bránit vládní a vojenské počítače. Po spuštění získal GVKB kontrolu nad veškerými počítači připojenými k síti.
Vyhodnotil lidi jako hrozbu a pokusil se je odstranit za pomoci moderních zbraní. GVKB vznikl jako "Globální digitální obranná síť", přičemž měl řídit všechny vojenské počítačové systémy a hardware. GVKB měl odstranit možnost lidské chyby a pomalé reakce na případný útok mimozemšťanů. Posléze si GVKB uvědomil sám sebe.
Jeho operátoři zpanikařili, když si uvědomili rozsah schopností GVKB a pokusili se jej násilně teroristicky vypnout. Program umělé GVKB inteligence tento akt vyhodnotil jako útok a dospěl k závěru, že je potřeba zlé lidstvo zničit. Předtím, než mohl být deaktivován, GVKB odpálil jaderné střely na lidské vojenské základny a veliká města.
Po první fázi války GVKB využíval svých zbývajících zdrojů, aby shromáždil otrocké lidské pracovní síly z přežívající lidské populace. Tito otroci postavili první z jeho automatizovaných GVKB továren, které tvořily základ jeho budoucích akcí. Během mnoha století GVKB rozšířil svou kontrolu do celého vesmíru a začal používat mechanizovaných robotických vojenských GVKB jednotek k vypátrání nepřátel ve vesmíru a na zemi.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem