pátek 25. března 2016

Prohledávají programoví roboti internet správně?

Vše je o kontrole a nastavení, z díla je spatřen tvůrce programu, který prohledává internet, napsat program který bude správně prohledávat internet je velikým problémem z mnoha důvodů, internet je totiž živým systémem a tím to co bylo pro program dříve správné to dneska je už chybné.
Je zde střet zájmů mezi provozovateli vyhledávačů a provozovateli stránek a blogů na internetu, když vyhledávače změní programy, co prohledávají internet, tak na to provozovatelé stránek zareagují tím, že se snaží stránky změnit tak, aby chytře oklamali programy, co prohledávají internet.
Veliká návštěvnost je zde jenom díky odkazům z hodnotných stránek, mnohé stránky ale chtějí za hodnotné odkazy dobře i zaplatit, většinou se platí za každé kliknutí na odkaz, mnozí se snaží i zde podvádět, aby tak podvodem uspěli před konkurencí. Kdysi lidi hodně používali katalogy, dneska se už katalogy používají málo a registrace do katalogů většinou nepřinese zvýšení návštěvnosti.
Internetové stránky jsou jako restaurace, kde si host podle jídelního lístku vybere jídlo, jsou levné lidové restaurace s rychlou obsluhou, a jídlem co není moc hodnotné, a jsou drahé luxusní restaurace s pomalou obsluhou a hodnotným jídlem které je drahé. Stejně tak jsou i levní programátoři a drazí programátoři, ten kdo šetří na programátorech, musí počítat s tím, že jeho zisky z podnikání na internetu budou malé!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem