pátek 25. března 2016

Proč v civilizaci nefunguje vše správně?

Vše je zde obrazně jako veliký dům, který se staví, a my v tom rozestavěném domě bydlíme po mnoho tisíciletí a neustále je nám elitami slibováno to, že se už brzo tento civilizační dům dostaví, a bude zde konečně kolaudace lidské civilizace.
Příčinou nefunkčnosti civilizace je to že; místo praxe je zde teorie, místo činů zde jsou slova, místo zlata zde jsou jenom sliby, místo pravdy zde jsou jenom dezinformace, místo lásky je zde prostituce, místo svobody je zde otroctví, místo originálu je zde kopie, atd. vše co bylo správné to jsme nahradili tím co je chybné, ryba smrdí od sobecké hlavy.
Adolf Hitler nám ukázal v nahotě, co dokáže jedna sobecká hlava která zde má velikou moc, je to tak snadné řešit problém pomocí násilí, tím se z lidí ale stávají jenom divoká zvířata bez citu a charakteru. Terorismus a ekonomická emigrace o tom je současný konzumní svět, nemá cenu řešit povrchně současnou krizi.
Je třeba krizi řešit tím, že se přiblížíme začátku krize, a najdeme příčiny terorismu a ekonomické emigrace. Příčinou je složitost způsobená tím, že zde místo praxe je jenom teorie, zisk je zde jenom z praxe, z teorie nemáme žádný hodnotný zisk, to si musíme jako lidi konečně uvědomit!
Poslední dobou si lidi začínají stěžovat na to, že u všeho je ubohá kvalita, nekvalitní jsou; potraviny, nápoje, mobilní elektronika, boty, auta, restaurace, hotely, doprava, služby, obchod, podnikání, politika, školství, zdravotnictví, byrokracie, stránky na internetu, léky, zákony, regulace, reklama, knihy, časopisy, hudba, fotky, filmy, zaměstnanci, zákazníci, atd. co je zde vlastně ještě vůbec kvalitní?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem