pátek 25. března 2016

Proč se úspěšní lidé izolují od neúspěšných lidí?

Pokud umístíme hodnotné jídlo (Uherský salám) na Švédském stole, mezi mnoho nehodnotného jídla (Gothajský salám), tak dojde k tomu, že se automaticky sníží hodnota, hodnotného jídla, platí to i obráceně, kdy se hodnota nehodnotného jídla zvedne, pokud se umístí mezi hodnotné jídlo.
Obrazně jsou tedy úspěšní lidé jako drahý Uherský salám a neúspěšní lidé jsou jako levný Gothajský salám, ono je to podobné i v přírodě, zde taky dochází k tomu, že se úspěšné formy života, izolují od neúspěšných forem života.
Jsou asociální společnosti, ve kterých se úspěšní mohou bez problémů izolovat od těch, co jsou neúspěšní, a jsou sociální společnosti, ve kterých se ti úspěšní, nemohou už izolovat od těch, co jsou neúspěšní. Je logické to, že se ti úspěšní snaží utéci ze sociální společnosti, do asociální společnosti, protože jim dojde to, že nemohou uspět v sociální společnosti.
Mnohdy asociální společnosti chrání svoje ekonomické hranice, před lidmi ze sociálních společností, protože je pro ně ekonomicky nevýhodná, ekonomická emigrace, protože je u nich nezaměstnanost u hodnotných lidí, v sociálních společnostech je dostatek práce pro hodnotné lidi, ale práce zde zase není už dobře zaplacená.
Právě jsem jedl domácí karbanátky s bramborem, a tak mě napadlo, lidi přirovnat k salámu, v dnešní době bych vám ale nedoporučoval jíst salámy s pečivem, raději si kupte kvalitní mleté maso, a udělejte si domácí české karbanátky, s bramborem a okurkou, k pití bych doporučil černý kvalitní čaj, s cukrem a citrónem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem