středa 2. března 2016

Proč je život plný násilí?

Když to nejde po dobrém tak se to řeší po zlém. Nechceš poslouchat, tak dostaneš výprask od silnějšího, a potom začneš poslouchat, na zlé lidi platí jenom větší zlo, v minulosti zde bylo dlouho otroctví a otrokáři často používali na otroky násilí, mnohdy i otrok zemřel, protože toho násilí bylo mnoho.

Proč není možné se obejít bez násilí? Představme si novou civilizaci, ve které by měl každý v mozku inteligentní čip, který by zablokoval jakýkoli projev násilí, lidi by; nelhali, nekradli, byli by si věrní, nekouřili by cigarety, nepili alkohol, nehromadili by; peníze, moc, popularitu, atd. láska by konečně zvítězila nad nenávistí.

Celá společnost by připomínala pokrm bez soli a koření, z lidí by se stali jenom loutky bez inteligence, následovalo by rychle; přemnožení, degenerace, hladomory, epidemie, atd. musel by se zavést přídělový globální vojenský systém na zboží a služby, a každý člověk by se stal jenom globálním číslem s nulovou hodnotou. Netrvalo by to dlouho, a vrátili bychom se zase zpět do období kanibalismu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem