sobota 26. března 2016

Proč je dobrý nápad později použit k vykonání zla?

Podívejme se na udělování Nobelových cen, vynálezce dynamitu zjistil že jeho dobrý nápad, který měl trhat skály, byl později využit k zabíjení lidí ve válkách, později dobrý nápad s atomovou elektrárnou, byl využit na výrobu atomových zbraní, levný přípravek na hubení hmyzu, byl použit na vraždění lidí, v plynových komorách po milionech v druhé světové válce.
Takových příkladů je zde nekonečné množství, a každý má i možnost si ty příklady z minulosti lidstva najít, pokud nebude líný a bude na to mít dost času. Vynálezy a dobré nápady jsou obrazně jako oheň, který může dát člověku světlo a teplo, nebo může způsobit požár jeho domu.
Ostatně mytologický biblický příběh o tom, jak zde v ráji byl božský svatý strom plný ovoce, dávající lidem inteligenci a moudrost, jasně ukazuje na to, že už v dávné mytologické minulosti, lidem došlo to, že vynálezy a dobré nápady, budou sobeckými lidmi jistě brzo zneužity k vykonání zla!
Proč pracovat, celý život jako otrok v továrně, za ubohou mzdu, když mohu být celý život svobodným milionářem, který sobecky parazituje na velikém množství lidí, díky centrálnímu byrokratickému systému, kde lze bez problémů tisknout peníze, co nejsou kryté zlatem, nebo jinými jistými zárukami.
Tak vznikají ekonomické dluhové krize, a potom následují revoluce a války. Sledujeme utrácení, pokud někdo má k dispozici soukromé letadlo, a jiný spí v lese jako divoká zvěř, je zde někde logicky asi chyba v Matrixu?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem