čtvrtek 24. března 2016

Prioritní je být lepší než konkurence

Jak být lepší než konkurence, konkurence je jako stín, před kterým nikdo neunikne, po celý život si konkurujeme a konkurují si i zvířata a rostliny, nebo podniky a národy. Jedna věc je chtít v konkurenci uspět a druhá věc je to i dokázat? Ve sportu jsou jasná pravidla a je zde i kontrola, která zamezí podvodům, v podnikání a politice je tomu již jinak, zde nejsou tak jasná pravidla a není zde ani kontrola, která by dokázala zamezit všem podvodům. Investice do správných priorit je výhodná, jde o to najít správné priority a potom do nich investovat, jenom tak je zde možný růst hodnot, které milujeme a potřebujeme.
Pokud se podíváme na elitu a to jak se zde stala elitou, zjistíme vždy, že zde byla investice, do správných priorit, zde se dostáváme logicky k otázce, co je správná priorita do které se vyplatí investovat hodnoty? V minulosti bylo vše mnohem jednodušší a nebyl problém tedy zjistit, co je správnou prioritou do které se vyplatí investovat, v současnosti je náš svět velmi složitý a neustále se mění, to co je dneska pro tebe správnou prioritou, do které se ti vyplatí investovat, to za rok už může být chybnou prioritou a tím ty bohužel o svoje veliké investice přijdeš.
Uvedu jednoduchý příklad, budeš investovat do toho, že se zde staneš pilotem velikého civilního letadla, ale vědci a technici vyrobí automatického pilota letadla a všechna letadla na celém světě se budou ovládat dálkově z globálního dispečinku pomocí družic a ty přijdeš o zaměstnání. Postavíš veliký obchodní dům, ale někdo zavede jednoduchý funkční systém dopravy zboží přímo do bytů a podniků, kdy si každý zboží vybere na internetu a zakrátko jej bude mít doma a nebude muset chodit nakupovat.
Investuješ do továrny na potraviny, zdánlivě jistá výhodná investice, jenže vědci a technici vyrobí granulovanou potravu, která bude; zdravá, kvalitní, lehce stravitelná, levná, trvanlivá, a tvoje továrna logicky zkrachuje. Investuješ do funkční ekonomiky a politiky a staneš se mocným a bohatým prezidentem, jenže vědci a technici vytvoří roboty s umělou inteligencí, najednou začne mizet rychle pro lidi práce a civilizaci ovládnou jenom roboti s umělou inteligencí a všichni lidi na celém světě budou muset v přírodě lovit zvěř a stanou se z nich kanibalové.
V minulosti věda a technika pomalu měnila civilizaci, protože zde nebylo tolik vzdělaných lidí a nebyla zde elektřina, s příchodem elektřiny a veliké globální vzdělanosti, se začal svět velmi rychle měnit. Vše je zde hra o hodnoty, každý živý systém hraje tuto hru a snaží se investovat do toho co je výhodné, je to jako investice na burze, nikdo neví co je správná investice i státní dluhopisy mohou být nevýhodnou investicí, protože i stát může dneska snadno zkrachovat! U něčeho je snadné přejít od jednoho druhu investic k jinému druhu investic, a u něčeho to není možné, protože jsou nám nové investice mnoho vzdálené a nerozumíme jim.
Skončilo období dlouhodobých investic, a začíná období krátkodobých investic, vše je dneska o výhodách a jistotách, to co je pomalé to je špatná investice, jestliže je podřízený pomalý, musí být okamžitě nahrazen někým, kdo je rychlý a to musí platit od prezidentů a řiditelů až po vrátného a uklizečku. Odměna zde bude jenom formou úkolové mzdy, a pokud někdo úkol splní pomalu nebo nekvalitně, bude automaticky okamžitě nahrazen někým, kdo úkol splní rychle a kvalitě, ostatně i v přírodě je přirozený výběr, a to co nesplní úkol rychle a kvalitně, většinou brzo poslouží jako potrava pro jiné formy života.
Vše se zde bude rychle měnit, nebude se již používat papír jako informační zdroj, ale bude zde jenom internet a telefonické spojení s dispečinkem, který bude mít vše pod globální kontrolou. Nastane období digitální prevence, kdy se budou ubožáci eliminovat průmyslově, protože už nejsou pro ekonomiku perspektivní, místo sociálních dávek a důchodů, zde bude jenom automatická ekologická recyklace. Podívejte se na slepice v klecovém odchovu, ať víte co vás už brzo, bude zde jistě čekat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem