pondělí 21. března 2016

Podporovat psychicky voly to je volovina

Vše má své cykly, které se nekonečně opakují, pokud nedojde ke změně. Určitě máte ve svém okolí voly a krávy, co jsou myšlenkově zacyklení. Udělali si ze svého psychického zacyklení svatou modlu a tu vzývají každý možný okamžik svého bytí.
Jsou volové a krávy, které se o svoji psychickou nemoc podělí rádi se všemi, co jsou ochotni jim naslouchat, se všemi, kteří se jim snaží poradit, se všemi, kteří jsou ochotni jejich psychickou modlu vnímat. Tím pádem ji sdílejí s vámi a jsou tak nějak šťastni i ve svém neštěstí, protože mají pozornost. Je jim jedno, čí.
Zkrátka potřebují existenčně pozornost. Když máte vola nebo krávu, který kdykoli vám zavolá, bude omílat jako vůl nebo kráva to samé, jak je ta jeho kráva strašná, co zase kde udělala špatně, jak je strašné jen s ní sdílet společný byt, jak je to šílené a k nevydržení, dokud máte slova pochopení, a upřímnou či méně upřímnou snahu onomu volovi pomoci, je to jako když hrách na stěnu házíte.
Kdo se bojí násilných změn, ten zde už psychicky nežije. Kdo si jen stěžuje a nepracuje na změnách, ten ani nežije. Kdo se neumí přizpůsobit změnám, ten existenčně nepřežije. Když podpořím hnojivem a vodou pokojovou květinu v jejím růstu, odmění mě tím, že roste více, lépe, či kvete. Je to její existenční přirozenost.
Když potkám někoho cizího, kdo potřebuje podporu v psychickém růstu, nepomohu mu, moje zkušenost už ví, že podporovat altruisticky voly a krávy, co mají zacyklené myšlení, to je veliká volovina, pokud chtějí pomoc, ať jí hledají v psychiatrické nemocnici, tam je dlouhodobě ubytují, a dají jim silné psychické léky, na jejich psychické zacyklení.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem