čtvrtek 31. března 2016

Optimální vize jak reformovat politiku a ekonomiku

Státy v EU zaměstnávají lidi, co nemají životní zkušenosti, proto navrhuji, aby státním zaměstnancem mohl být jenom člověk, kterému je více než 70 let. Tak jako víno má hodnotu, pokud je to starý ročník, tak i má hodnotu člověk, který je starým ročníkem, a tak toho i hodně pamatuje. Takto by stát zaměstnával velmi málo zaměstnanců, protože lidi, kterým je více než 70 let už nemají tak veliký zájem být státními zaměstnanci.
Pokud státy v EU budou mít málo zaměstnanců tak zde logicky budou i malé náklady na státní zaměstnance a tím se sníží daně. Hranice pro vstup do důchodů se posunují rychle nahoru a tak se musí i posunout hranice pro vstup do státního zaměstnání v EU na 70 let. Lidi, kterým není dosud ještě 70 let se mohou uplatnit v nestátním zaměstnání, politici a byrokrati se takto mohou věnovat soukromému podnikání a tím ukážou svoje vysoké kvality.
Náš prezident Miloš Zeman splňuje podmínku věku a tak by mohl zůstat ve svojí funkci, předseda vlády a ministři už tuto podmínku nesplňují a tak by museli ze svých funkcí logicky odejít. Podívejme se do minulosti, bylo velmi dlouho klasikou, že ve společnosti vládli jenom velmi staří lidé, a mladým nezkušeným lidem nebyl vstup do vládnutí umožněn. Výhodou starých státních zaměstnanců by bylo to, že by často umírali a tak by se zaměstnanci často měnili na vysokých funkcích, podívejme se třeba na svatého papeže, kterému je 79 let, a většina papežů v minulosti měla velmi vysoký věk.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem