pondělí 21. března 2016

Kdo je prezidentem?

Vše je zde divadlo a tak prezidentem je logicky herec, co zde na jevišti hraje roli prezidenta v nějaké divadelní hře. Mnozí naivní lidé žijí v naivních iluzích, že prezident je člověk, který má moc a tak on vládne státu, nebo nějaké organizaci. Všemu zde ale vládne jenom existenční situace, pokud existenční situace řekne, jsi nemocný tak budeš nemocný, a nebudeš moci dělat to, co jsi dělal, když jsi byl zdravý.
Ideologie je divadlem, ve kterém jde o zázraky po smrti nebo po politických volbách, diváci milují zázraky a pokud nějaká divadelní ideologická hra nabízí mnoho zázraků tak je i mnoho a dlouho oblíbená, málo lidí ví to, že Ježíš Kristus je jenom literární divadelní postava, která nebyla skutečným živým člověkem, který je nemocný a na nemoci může i zemřít.
Víra dokáže zázraky, a tak se z divadelní postavy, stal nakonec skutečný živý člověk, který byl jako mučedník ukřižován, aby on svojí lidskou smrtí spasil věřící lidi. Třeba v budoucnosti lidi uvěří i tomu, že dobrý voják Švejk (Jaroslav Hašek) skutečně žil jako skutečný člověk.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem