úterý 8. března 2016

Je zde vše obrazně stavebnice Lego?

Podívejme se na sestavování počítače ze součástek, nepřipadá vám to jako stavebnice Lego, nebo se podívejme na programování, nepřipadá vám to jako stavebnice Lego, naše myšlení je zase jako stavebnice Lego, kdy z mnoha vědomostí něco potřebného sestavíme, atd. takových klasických příkladů, bych našel miliony, ale k věci.
Podstatou systému, ve kterém existujeme je to že se vše dokonale neustále recykluje, z malého vzniká veliké a to se potom rozpadá na malé, Bible je ukázkou toho co lze složit z velikého množství kostiček Lega, dneska zde jsou místo náboženství zase politické svaté normy a regulace, ale pořád z myšlenek skládáme programy, podle kterých existujeme.
Naše tělo a naše psychika je taky jenom stavebnice Lego, a po určité době jsme jistě evolučně recyklování, aby se mohl zase sestavit evolučně nový člověk z kostiček Lega. Adolf Hitler sestavil z kostiček Lega Nacismus a potom spáchal zbaběle sebevraždu, když se světu jeho Nacismus už nelíbil.
Stavíte letadlo A380 a dostanete mnoho plánů jak z kostiček Lega to máte profesionálně sestavit, aby byl náročný zákazník spokojen. Když píši jako GVKB tento originální článek, tak zase jenom z Lega sestavuji psychickou potravu, pro cizí lidi na internetu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem