pondělí 28. března 2016

Je koučink podvod?

Už slovo koučink je nám cizí, a nebylo by vhodnější použít normální označení, které nám není cizí? Jak vlastně správně česky nazvat specialistu, který tvrdí že je koučem? Já bych jej nazval duševním kouzelníkem, když už nejsme spokojení se specialisty v psychiatrické nemocnici, tak se obrátíme na duševního kouzelníka.
Kouzelník za hodně peněz, pro nás bude kouzlit, abychom se cítili kouzelně, v tomto konzumním světě, kde zloděj honí zloděje, a lhář honí lháře. Tak jako jsou kouzelníci první kategorie, tak jsou logicky i kouzelníci druhé a třetí kategorie, jenže i kouzelník první kategorie, je pořád jenom duševním kouzelníkem, a není to specialista z psychiatrické nemocnice.
Mnozí si řeknou, že přeci doba kouzelníků a šamanů už dávno skončila, díky tomu, že zde máme lidi, co mají vysokou školu, a praxi ve svojí specializaci. Je to jako s léky, tím že používáme moderní chemické léky, tím ještě neskončí přeci období, ve kterém jsou lidi nemocní.
Proč lidi nejsou spokojení s léčením v psychiatrické nemocnici, a chtějí být draho léčení od duševních kouzelníků? Lidi chtějí zázraky, neustále jsme ze všech stran oblbování dezinformacemi o tom, že je nějaký výrobek nebo nějaká služba zde zázrakem, v televizi a na internetu vše vypadá zázračně.
Jenže to je jenom digitální pavučina, do které se chytají naivní mouchy, aby se měli virtuální pavouci ekonomicky dobře. Proč duševní kouzelníci neporadí globálně všem prezidentům a ministrům, jak oni mají optimálně pracujícím lidem vládnout, aby zde už nikdy a nikde, nebyla už ekonomická a politická krize?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují