neděle 6. března 2016

Ideologie je továrnou na iluze

Proč nám vládnou bezcharakterní kariéristi? Podobné je to s většinou politiků. Silní a názorově zdraví jedinci, nemají dnes prakticky žádnou šanci se politicky prosadit. Znechuceni politikou končí dříve, než pořádně začnou, totiž jakmile zjistí jak „moderní“ politika funguje. Přednost dostávají názorově slabí až bezduší kariéristé, jejichž myšlenky a vyjádření připomínají gumu, která se dá ohýbat všemi směry.

Pokud mají ještě nějaký ten škraloup z minulosti způsobilý k vydírání, vysoká patra politiky jsou pro ně zaslíbená. Takoví machři jsou předurčeni k tomu, aby je mohli ti, kteří kontrolují finance a de facto skrytě ovládají dění jednotlivých států i světa, usměrnit tím správným způsobem.

Ti, kteří se rozhodnou jednat na vlastní pěst, např. založením nového hnutí nebo politické strany, jsou ponižováni médii, která ovládají stejná zájmová ekonomická uskupení jako v případě představitelů států, a účelově je proti nim vedena mediální kampaň, aby nemohli ohrozit ty správně myslící. Jsou nálepkováni jako extrémisté, populisté nebo reality zproštění snílci. Bohužel, tento způsob řízení občanů získává stále větší podporu publika. Nazývejme je třeba altruisté, ať se bude dít cokoliv, všechno je jim jedno.

Ke všemu jsou vstřícní a každého, i toho, kdo nepřihází s dobrými a čistými úmysly, budou vítat vždy a všude s otevřenou náručí. Kde se berou tito lidé? Otázka je složitá, nemám na ni jednoznačnou odpověď. Mnozí se mnou nemusíte souhlasit, ale domnívám se, že myšlenková degenerace civilizovaného člověka pramení z mnoha civilizačních faktorů.

Dnešní generace absolutně nemá ponětí, co to znamená slovo otroctví a válka. Falešný pocit bezpečí ničí sobecký pud sebezáchovy. Sociální sítě odvádějí naší pozornost od reálného vidění světa. Denně nás zaplavují přeslazenými příspěvky, které nám lakují svět na růžovo. Všichni na síti jsme přátelé, bratři, jedna velká rodina. Globální veliká migrační krize, která nemá v novodobých dějinách lidstva obdoby, není nic jiného než boj o evoluční přežití.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem