úterý 8. března 2016

Fotky na internetu a moje zamyšlení

Mnoho lidí dneska fotografuje, a rádi by svoje fotky prezentovali na internetu, aby byla jejich práce ohodnocena, na internetu je mnoho stránek které se snaží lidem pomoci, ale lidi nejsou spokojení s tím, že by byla jejich práce optimálně ohodnocena pochvalou nebo ekonomicky. Problémem je totiž to, že vyhledávače zajímá jenom slovo a fotky je nezajímají, fotky které nemají zajímavé názvy a mnoho textu, jsou na internetu mrtvé!
Je snadné stisknout spoušť a vytvořit tak fotku, je ovšem těžké k té fotce napsat něco co má hodnotu, napsání dobrého hodnotného článku trvá průměrně jednu hodinu, v dnešním uspěchaném světě má hodina našeho volného času cenu zlata a věnovat tuto hodinu psaní článku, který bude komentářem k fotce Vit Kouba na Karlově mostě, nám připadá jako veliká blbost! Většinou nejsme ani ochotní, napsat aspoň název fotky.
Zajímavý přístup mají prodejci fotek, zde je přísná cenzura, která dokáže oddělit zmetky od kvality, fotka která je dobře prodejná, to je jedna fotka z milionu fotek, co je nahrána na internet! To že se vám líbí vaše fotky, nemusí znamenat to, že se vaše fotky budou líbit cizím lidem! Objektivně je 99% fotek na světě pořízeno jenom k nějakému specifickému účelu a bez tohoto účelu nemají žádnou prodejní hodnotu, je to konzumní zboží vyrobené na zakázku pro rodinu nebo pro organizaci.
Mnozí si naivně myslí že pojedou někam daleko od domova a že tam pořídí hodnotné fotografie, tak to fungovalo před dávnými lety, s příchodem profesionálních fotoaparátů Hasselblad 500 c/m, jsou už všude na světě schopní fotografové, co umí vytvořil lepší fotky, než které zvládne turista, který je na tom místě týden a má fotoaparát Canon EOS 100D.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem