pondělí 7. března 2016

Dolů se padá rychle a nahoru se stoupá pomalu

Není to o tom, jaké si to uděláš, takové to máš, ale o existenčních možnostech! A ty bohužel nejsou pro všechny stejné. Někdo maká od nevidím do nevidím, a dostane za svoji práci malý plat, jiný se fláká, téměř nic nedělá a pobírá velké peníze.
Někdo studuje jen proto, aby měl v ruce papír a je rodiči podporován, jiný studuje při zaměstnání, protože ho podporovat nemá kdo. Jeden studuje nějaký obor, ale po dokončení studia se vrhne dělat něco úplně jiného, jiný ho studuje proto, že ho ten obor baví a chce se jím i živit.
Někdo dostane byt, auto od rodičů, jiný si na něj musí vzít hypotéku a tím se zadlužit na mnoho let dopředu. Někdo si chodí do práce odpočívat, jiní v ní dřou a nemají čas ani možnost se v klidu najíst nebo si dojít na záchod. Někdo za svojí odvedenou práci je přeplácen, jiní zase nedoplácen.
Někdo se může vozit na svojí jachtě u svého sídla u moře, jiný musí počítat s každou korunou a obávat se, aby ho nepostihla nějaká nemoc, protože ví, že by z nemocenské neuživil rodinu. Někdo dělá v oboru, který je preferován a tudíž i dobře zaplacen, jiný dělá tam kde žádné preference nejsou.
Někdo je podnikatelem, a odevzdává jen to, co musí, tedy to, co přizná, jiný je zaměstnancem, a odevzdává přesně to, co ve skutečnosti má. Takže to není o tom, jaké si to uděláš, ale o tom, na jaké systémové místo jsi zařazen, nebo o těch možnostech, které se ti naskytnou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem