čtvrtek 18. února 2016

Vyplatí se ušetřit na nákupu notebooku?

Vzhledově vypadá levný notebook podobně jako drahý notebook a tak to svádí ke koupi levného notebooku, u levných notebooků se šetří, kde se dá, následkem je logicky výrobek který je pomalý a nespolehlivý, nejčastěji u levných notebooků odcházejí základní desky, pokud je notebook po záruce a odejde vám základní deska, tak vám cena opravy zkazí na dlouho náladu!
Pokud máte známého, co pracuje v reklamacích na notebooky, tak on vám potvrdí to, že levné notebooky mají veliké množství reklamací v záruce, a je jedno, o jakou značku se jedná, protože dneska se většina notebooků vyrábí jenom v Číně, ze stejných součástek, a stejnou výrobní metodou.
Nejvíce trpí notebooky v okamžiku zapnutí, pokud jsou ve studeném vlhkém prostředí, to je pro levné notebooky přímo jistý rozsudek technické smrti. Lépe jsou na tom tablety, protože jsou utěsněné a nedostane se do nich vlhkost a prach, tabletu nevadí časté zapínání, protože zde jde o zcela jiný systém.
Existují i extrémně odolné notebooky pro vojáky a dobrodruhy, ovšem ceny těchto dokonalých notebooků jsou veliké, a tak se vyrábí v malém množství. Problémem notebooků jsou drahé opravy, které trvají dlouho, někde se levné notebooky nevyplatí už opravovat, a solidní prodejce vám dá místo rozbitého notebooku nový notebook a rozbitý notebook odešle výrobci, nebo jej recykluje.
Osobně bych vám doporučil si notebook nekupovat a koupit si raději součástky a sestavit si z nich počítač, pokud si na sestavu počítače netroufáte, tak kvalitní prodejce součástek vám rád ze součástek počítač sestaví za malý poplatek.
Do módy se dneska dostávají malé počítače, které je možné přišroubovat zezadu na monitor, a tím vám nevadí na stole kabely a počítač na stole nezabírá místo. Poslední novinkou je super miniaturní počítač, veliký jako mobilní telefon, který má minimální spotřebu elektřiny a je tichý, pokud nehrajete na počítači hry, bude vám tento počítač vyhovovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem