neděle 14. února 2016

Proč neumíme podnikat?

Podnikání je jako sport a ve sportu uspěje jenom 1% sportovců a 99% zde neuspěje! Všude kde je zisk tam je i konkurence pokud zde není monopol díky diktatuře, tam kde je monopol nejde o podnikání ale o otroctví, kdy 1% otrokářů zotročuje 99% otroků. Z toho je jasně patrné že jak v diktatuře, tak v konkurenčním světě je elitou jenom 1% lidí a zbytek jsou ubožáci, co mají existenční smůlu.
Existují i smíšené společnosti, které jsou konkurenční a monopolní, v takové smíšené společnosti žije asi polovina lidí na světě. Někdy se moderně hovoří o uzavřených a otevřených existenčních systémech, míra uzavření je závislá na degeneraci a přelidnění, čím více je systém spojen s degenerací a přelidněném tím více bývá i uzavřený a existenční osud většiny lidí je určen už při jejich narození.
Nelze podnikat soukromě v uzavřeném systému, jak se pozná uzavřený systém? V uzavřeném systému je třeba mít na vše mnoho papírů s razítkem, neustále je zde mnoho kontrol, které se vás snaží kontrolovat, jestli dodržujete nesmyslné normy a vyhlášky, a jestli máte na vše potvrzení které je platné.
Jste nakonec donuceni zaplatit drahé specialisty, co vám budou zajišťovat drahý servis pro to, abyste nemuseli platit státu pokuty za malé chyby. Zjistíte, že aby bylo podnikání ziskové, musí mít organizace minimálně třicet zaměstnanců, s narůstajícím počtem zaměstnanců narůstají problémy!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem