sobota 13. února 2016

Pravda o profesionálním fotografování

Nalijme si čistého vína o tom jaká je realita, každý člověk na světě je originál, který existuje v originální existenční situaci, jsou špatní zákazníci, a jsou i špatní profesionální fotografové, stejně tak jsou dobří zákazníci a dobří profesionální fotografové. Dobrý profesionální fotograf, odmítne fotografovat špatné zákazníky, protože ví, že by jenom plýtval svým časem, a doporučí špatným zákazníkům špatného fotografa, který jim udělá špatné fotografie za malou cenu. Jednoduchým ukazatelem toho jaký je fotograf a zákazník je místo kde on bydlí, jsou domy, kde bydlí špatní zákazníci a špatní fotografové protože ty domy jsou špatné na špatném místě.
Nejlepší je navštívit zákazníka před focením v jeho soukromém bytě tím si rychle a snadno uděláte obrázek o zákazníkovi, proto logicky mnoho špatných zákazníků nechce, aby je fotograf navštívil v jejich soukromém bytě, a používají výmluvy, jako že právě se u nich maluje nebo že přestavují byt, je třeba si ale dát pozor na to, aby byt nebyl jenom krátkodobě pronajatý nebo vypůjčený, je třeba si porovnat adresu bytu, s adresou v občanském průkaze, dále je třeba prověřit registr dlužníků a neplatičů, podobné je to i s auty mnohdy může být drahé auto jenom vypůjčené, ale i to je možné ověřit.
Mnoho lidí žije v iluzi, že fotografování je přeci jednoduché, a že se každá fotka musí díky automatice povést, a že si fotograf nezaslouží být za svoji práci dobře zaplacen. Fotografování mobilním telefonem je opravdu jednoduché, ovšem kvalita těchto fotek je technicky ubohá. Nejhorší je pro fotografa fotografování svateb, kdy on všude jenom překáží a pořád musí předvídat situaci, aby byl vždy tam kde jej potřeba, a nezapomněl udělat skupinovou fotku, a jiné důležité fotky ze svatby, nejhorší je když začne pršet, anebo se musí fotit v kostele, kde je zima a tma navíc zde nesmíte mít na hlavě teplou čepici.
Jaksi automaticky se předpokládá, že fotograf nemá nárok si odskočit na záchod, nebo si dát něco k jídlu a pití, fotograf musí jenom vše optimálně fotografovat a technika mu musí fungovat optimálně a nesmí zkazit žádný důležitý obrázek. Fotograf zde podává sportovní výkon, a když fotografování skončí tak začíná úprava fotek na počítači a mezi tím se sjednávají nové zakázky. Dalším problémem je dneska problém s cizími jazyky, mnoho cizinců by chtělo fotografovat svatbu, ale neumí česky, nebo se běžně i stává, že na svatbě je mnoho hostů z ciziny co mluví různými jazyky, pochybuji, že budete umět maďarsky a francouzsky.
Jakým fotoaparátem je nejlepší fotit svatbu, abyste vše zvládli bez problémů? Základem je Pentax 645Z s objektivem Pentax SMC FA 645 33-55mm f/4,5 AL + Objektiv Pentax SMC FA 645 55-110mm f/5,6. Můžete použít i levnou techniku, ale tím se z vás stává ubohý amatér, jako levnou profesionální techniku pro ty co si chtějí hrát na profesionála při focení svateb, bych doporučil Canon PowerShot SX60 HS zde máte k dispozici obrovský rozsah zoomu a malé nenápadné tělo přístroje se velmi dobře drží, cena je dostupná každému chudému amatérovi, ovšem kvalita fotek je amatérská. Výhodou je zde nenápadnost a rychlost focení, kdy vypadáte jenom jako neškodný amatér, dobré je si dokoupit i profesionální blesk

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem