čtvrtek 18. února 2016

Co vše lze v životě ztratit?

Seznam toho co lze v životě ztratit by byl velmi dlouhý a po přečtení by nám došlo, že jsme čtením tohoto dlouhého seznamu ztratili mnoho času. Problém ztrácení není jenom problémem jedince, ztrácení je problémem i pro; státy, organizace, podniky, rodiny, atd. nejvíce se hovoří o ztrátách toho co je hodnotné.

Pokud se ztratí to, co zde nemá žádnou hodnotu tak to většinou nikomu nevadí. Představme si že by se ztratili ze světa peníze, a lidi by museli existovat bez peněz, nejvíce by ztráta peněz postihla mocnou a bohatou elitu, lidi by odmítli chodit do zaměstnání, protože by za práci zde nedostali peníze a celý konzumní systém založený na penězích a dluzích by se globálně zhroutil.

Lidi by opustili města a vesnice protože by neměli peníze na to aby mohli v civilizaci existovat, a lidi by se začali chovat jako divoká zvířata. Evoluce lidem dala peníze a evoluce lidem peníze zase odebrala, nic zde netrvá věčně, zdá se vám to absurdní, že by se ze světa mohli ztratit peníze?

Podívejte se do oceánu zde nejsou peníze a vše zde funguje, pokud budete delfínům vysvětlovat to, že jsou lidi existenčně závislí na penězích, tak vám to delfíni nebudou věřit, vždyť to je nelogické, aby inteligentní člověk, byl závislý na penězích.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem