neděle 31. ledna 2016

Proč levný notebook po záruce už nefunguje?

Vysvětlení je jednoduché a to že výrobce šetří, kde se dá a používá co nejlevnější součástky, ze kterých levný notebook sestaví tak aby vydržel akorát dobu ve které je v záruce! Pokud chcete kvalitní notebook tak budete muset už zaplatit čtyřnásobnou cenu a stejně nemáte jistotu, že opravdu dostanete takovou špičkovou kvalitu, že vám bude notebook sloužit deset let bez poruchy.
Jedinou možností je prostě notebook nepoužívat, a sestavit si počítač z kvalitních dílů od kvalitních značkových výrobců, takové počítače se snadno a levně dají opravit, podobná situace je i u ostatních produktů, které lidi produkují, nekvalitní nejsou jenom fyzické produkty, jakým jsou; potraviny, motorky, auta, domy, lodě, tramvaje, nábytek, oblečení, fotoaparáty, stativy, televize, ledničky, vysavače, atd.
Nekvalitní mohou být i produkty psychické jako; informace, programy, ekonomika, politika, náboženství, reklama, školství, atd. Z 99% je to pořád stejný příběh, kdy se snažíme vytvořit velmi levný konzumní produkt a tím i klesá kvalita! Velmi častým problémem je použití plastu, tam kde by bylo lepší použít kov, plasty jsou velmi špatným materiálem, a často je plastový díl tím kurvítkem, díky kterému máme často problémy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem