sobota 16. ledna 2016

Proč je zde zbytečné plýtvání časem a penězi?

Dospěl jsem k závěru, že se svět zvlhnul v činnost připomínající nadnárodní ekonomické mafie, a že lze s klidným svědomím na svaté učebnice z vysoké školy v klidu zapomenout a jsem velice překvapen, že to ještě nikomu nedošlo. Studium na vysokých školách mi po mých celoživotních zkušenostech z celého světa připadá jako zbytečné plýtvání časem a penězi, každý ví, že mnoho lidí co nedokončilo vysokou školu, jsou nejbohatšími lidmi na světě.
V dnešním krutém světě konkurenčního globálního boje, už s klasickou školní naivní teorií nelze být úspěšný! Je třeba mít v dnešní době místo mozku počítač, naučit jinak to nefunguje! Kdo počítač v mozku nevlastní, nemá v podnikání co dělat, zůstane pouze hloupým teoretikem a podle toho to dnes na světě vypadá.
Tito hloupí teoretici bez praktických zkušeností a pouze s teoretickým vzděláním ovládají politiku formou poradenství, lobbismu, mediálního exhibicionismu a jejich specializací je šíření nepravdivých informací, mimo realitu a špatné rady svým chlebodárcům, protože v obchodní globální praxi by si nevydělali ani na slanou vodu.
Zato je ale vidíme neustále v TV jako experty a jako generálové po bitvě nám sdělují, co by bylo bývalo třeba udělat, aby se to či ono nestalo. Tito důležití svatí pánové z Bruselu, mi připadají jako lidé ve fraku na plese, na kterých je na první pohled vidět, že mají drahý frak půjčený z půjčovny.
Ve skutečnosti ale jednají vždy na zakázku, buď politickou, nebo svého zaměstnavatele. A ztratit dobře dotovaný obchod na; ministerstvu, fakultě, v mediích nebo jiné významné instituci, by bylo riskantní. Pravdu totiž nechce nikdo slyšet a ostatně národ, který by ji chtěl znát, je mediálně vychováván k tomu, aby se ji nedozvěděl.
Brzo budou diváci s napětím na otravnou reklamu čekat, aby mohli něco získat levně, a tato reklama bude pro ně důležitější než zprávy nebo děj filmu. Je to další krok k totální degeneraci kultury, která začala nesmyslnými obrovskými obchodními domy, a končí ubohými seriály a ubohými filmy s nulovou hodnotou.
Na druhé straně barikády jsou jiní machři, jsou to mistři svého oboru jak studovaní, ale i bez studia, kteří řídí velké firmy nebo nadnárodní koncerny. Jedno ale mají společné, mají místo mozku počítače, jsou excelentní rétorici, čiší z nich psychická energie a charisma, umí obratem reagovat na jakékoliv nečekané změny, budí respekt, řeší problémy bleskově, nemají strach z rizika a takto dokážou střízlivě kalkulovat.
Sice to zdaleka není recept na úspěch, ale jedno je jasné, tito lidé s počítačem místo mozku ovládají globálně ekonomiku a politiku. Nejsou to analytici, poradci, experti a už vůbec ne ministři financí nebo hospodářství, ani bývali státní úředníci, či dokonce trafikanti z Bruselu. Jsou to lidé, kteří prošli tvrdým životem. Vypracovali se rychle nahoru, protože to jednoduše v sobě měli.
Jistě, že na nich tento průběh zanechal znatelné stopy, jejich charakter se změnil k horšímu, jejich páteř se pokřivila, ale úspěch betonoval jejich sebevědomí. Jako politici tak i oni ztratili přehled o realitě, žijí v jiném světě s vědomím, že je nemá nikdo rád, že jsou ti zlí, ale s pocitem nenahraditelnosti a neuvěřitelné spokojenosti, že vytvořili pro akcionáře zisky.
A politici? Ti na ně sice nemají, ale snaží se jinak. Ve skutečnosti s nimi spolupracují. Klasickým příkladem jsou právě dnes nemovitosti. Svět je rozdělen mezi ty dobré a zlé. Ti dobří tvrdí, z jejich hlediska, že ti špatní jsou kapitalisté, a že kapitalismus je metla lidstva, protože oni vykořisťují všechny ostatní. Kapitalisté naopak tvrdí, také z jejich subjektivního hlediska, že oni mají vytváření rychlých zisků v popisu práce, a že jejich činnost je v naprostém souladu se zájmy těch dobrých. Je třeba si totiž uvědomit, že současný byrokratický centralismus, se nachází ve slepé uličce, a jak z ní ven nikdo neví, nemáme totiž žádný hmatatelný příklad, podle kterého bychom mohli postupovat. Máme strach se rozloučit s národy, co jsou ekonomicky na dně jenom proto, že by to znamenalo konec USA a EU.
Na tomto problému, pracují experti a politici a nás tak zatahují rok co rok hlouběji do té pomyslné slepé uličky. Toto je realita, kterou by měl pochopit i průměrně vzdělaný člověk, který si je vědom toho, že může utratit jenom to, co má a měl by se podivovat nad tím, jak je možné, že bankám s miliardovými ztrátami se pomáhá, že se podporují bankrotující státy, atd. Prostě po nás potopa, říkají si politici a jejich dobře placení a studovaní ekonomové. Úspěch není otázkou velikosti, ale rozumu a ten jak známo každý politik do kolébky nedostal.
Kapitalismus je v této původní podobě na samém konci své existence a demokracie je nejvypracovanější forma diktatury. A nad tím je třeba se důkladně zamyslet. Politici na tom pochopitelně nechtějí ve vlastním zájmu nic měnit. Bohužel žádnou lepší formu ještě nikdo nevynalezl. Snad jedině nahradit globálně lidi za GVKB roboty, a roboti z lidí udělají potravinové granule pro dobytek. Prostě se starý model genetického robota, nahradí za nový model robota z kovu a umělé hmoty, který bude mít umělou GVKB inteligenci.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem