pondělí 18. ledna 2016

Pokud jsou naše zákony na hovno musí se spláchnout do sraček

Nepodmíněný globální příjem (všeobecný základní příjem, univerzální základní příjem, občanský příjem, občanský plat) je navrhovaný systém sociálního zabezpečení v podobě pravidelné peněžní dávky vyplácené ve stejné výši všem lidem a bez jakýchkoli podmínek. Jako takový by mohl potenciálně zcela nahradit současný složitý systém sociálního zabezpečení. Smyslem této dávky by bylo poskytnout základní zajištění živobytí každému, bez ohledu na to zda pracuje, pracovat nemůže, či pracovat nechce.
Zdánlivě to zní komunisticky a utopisticky, jenže je třeba si uvědomit to, že práce bude rychle ubývat a tím začne přibývat kriminalita a konzumace drog. Jde o to, nedat lidem do ruky přímo peníze, se kterými by si mohli dělat, co je napadne, ale dát jim možnost žít skromně a jednoduše bez deprese, žádný prodej věcí a potravin by zde nebyl, každý by dostal to, co nejnutněji potřebuje podle přídělového systému, aby byl; nasycený, oblečený, vykoupaný, čistý, zdravý, obrazně jakýsi systém v rodině, kde děti od rodičů dostanou vše, co potřebují.
Dětem taky nedáváme peníze na to, aby si šli koupit cigarety a tvrdý alkohol! Byli by zde veliké vyvařovny jídla, a veliké prádelny, veliké ubytovny na vesnicích, atd. ve velikém je totiž vše mnohem levnější než v malém. Jde o to, aby motor nezhasnul a mohl běžet na volnoběh a bez problémů se zase mohl rozeběhnout na plný výkon. Nebyli by zde žádné; sociální dávky, důchody, podpory v nezaměstnanosti, atd. Problém sociálního systému je v tom, že se lidem dávají peníze, peníze zde musí být jenom za profesionální práci, vše je o jednoduchosti, čím jednodušší je systém tím lépe i funguje.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem