pátek 22. ledna 2016

Lékem na krizi je jednoduchost

Podívejme se na hmyz, který je zde už mnoho milionů let, a jeho množství je nekonečné, zde evoluce vše dokonale optimalizovala, základem je zde úzká specializace u každého druhu hmyzu která se nemění po tisíciletí. Přirovnal bych práci hmyzu k dělníkovi na výrobním páse, který po celou pracovní dobu dělá pořád to samé po mnoho let v jedné továrně.
Krize u ekonomiky a sociálního systému je následkem naší univerzálnosti, podívejme se na to, jak evolučně vypadáme, a jak jsme vychovaní, všichni vypadáme stejně, a jsme stejně vychovaní, to je ta zásadní chyba.
Pokud se někdo pokusí být jiný, tak je za to potrestán; fyzicky, ekonomicky, vězením, blázincem, smrtí, atd. jsme hloupé stádo ekonomických otroků, které ovládají ti, co zde mají svaté výhody a svaté jistoty. Jak došlo k tomu, že jsme specializaci prohlásili za chybu?
Příčina je v centralizaci, specializace má za následek decentralizaci, podívejme se na internet, zde je vše specializované a decentralizované, pokud se zhroutí nějaký hodnotný systém, není problém použít jiný podobný systém.
Diktatury nám odhalují v nahotě ubohý centralismus, v diktatuře se z lidí stává jenom ekonomický dobytek s nulovou hodnotou, který může fanatická diktatura bez problémů zabíjet ve válce, nebo v pracovních táborech. Problém je tedy nalezen a logicky je třeba přistoupit k tomu, aby zde už nebyl tento problém.
Jak proměnit centralizované diktatury, na decentralizovaný systém, ve kterém bude každý člověk na světě originálním specialistou, na to co je mu blízké, proč by zde nemohl být specialista na; jablečný závin neboli lidově štrúdl, specialista otvírání zamčených dveří, specialista na psaní lidových článků do blogů, specialista na popravování parazitů gilotinou, atd.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem