pátek 1. ledna 2016

Jsme sobečtí manipulátoři?

Pořád se točím v myšlenkovém kruhu, každý chce sobecky manipulovat, ale zároveň nechce být druhými manipulován, někde je systémová chyba? Co je to; politika, morálka, ekonomika, móda, reklama, organizace, rodina, atd. jsou to všechno jenom systémy založené na sobecké manipulaci a pokud se někdo postaví sobecké manipulaci, tak zafunguje systém odměn a trestů, jednomu vyhovíte a jiného pozlobíte, kdo je zde nepřítel a kdo je náš přítel který nám v nouzi i pomůže.
To co je zde neúspěšné se stává potravou pro to co je zde úspěšné, jenže čím více je někdo úspěšný tím více má i konkurentů a nepřátel, copak musí být život zde jenom bludiště, kde si mnohdy naivně myslíme že jsme nalezli východ ale zjistíme že jsme se ocitli jenom v jiném bludišti, to je třeba období opuštění školy a vstupu do zaměstnání.
Jak kdosi prohlásil, neřešte to co stejně dneska nevyřešíte, nechte to na ty co se právě na světě narodili ať to oni vyřeší. Žijeme ve zbabělé a líné době, hledat odvážné a pracovité lidi, je jako hledat marně naivně malou jehlu ve veliké kupě sena! Problémy se staly obrazně granátem, který házíme daleko od sebe, a je nám jedno, že ten granát exploduje a zabije cizí lidi, hlavě že nám se nic nestane!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem